Az utolsó elnök

2010. augusztus 10. 09:02

Sólyomból így se, úgy se lehet már hőst faragni. Súlyos felelősség terheli azért, hogy ide jutottunk.

2010. augusztus 10. 09:02

„Kezdjük a végén, Schmittnél. Nem kétséges: a volt elnököt szellemi, morális és sok más tekintetben nemesebb anyagból gyúrták, mint utódját. Az új államfő az új kormányfő csicskása lesz (ahogy más relációkban eddig is az volt). De nagyon téved az LMP és mindenki más, aki szerint a korábbi elnök alkotmányos kötelességének megfelelően volt ellensúlya a kormánynak. Szó sincs róla. Az alaptörvény egyetlen mondatba sűríti az elnök két fő kötelességét: kifejezi a nemzet egységét, és őrködik az államszervezet demokratikus működése felett. Az előbbivel nem fér össze, hogy ő a kormányzat ellensúlya legyen - a pártpolitika természetéből adódóan: az ellenzék serpenyőjében. Nem fér össze azzal, hogy az elnöki aktusok zöme kormányzati ellenjegyzéshez kötött; továbbá a parlament általi választással sem, ami (normál esetben) biztosítja, hogy ne jusson az elnöki székbe a kormánnyal szembenálló politikus. Az tény, hogy a gyakorlatban (extrém választások nyomán) egy-egy elnök (az első ciklusban Göncz, 2006-tól Sólyom) keményen szembement a kormánnyal, ám ezt nem alkotmányos kötelezettségüknek megfelelően, hanem annak ellenére tették. (...)

Akinek nem homályosította el a szemét a Gyurcsány iránt érzett mély ellenszenv, a posztkommunista baloldallal szembeni idegenkedés, vagy aki nem akart nagyon, de nagyon újra elnök lenni, az régóta mindent tudhatott ama szándékokról, amelyek épp most bontják le a magyar demokráciát. Sólyom nem tudott róluk. És ma sem akar tudni. (...)

De mindez nem érdekes ma már. Mert működésének summája mégiscsak ez: nem ismerte föl, kik veszélyeztetik valóban az államszervezet demokratikus működését, és érdemben nem szállt szembe velük. Épp ellenkezőleg: 2006 ősze óta Gyurcsány szélmalmaival harcolt, amivel - akarva-akaratlanul - Orbán malmára hajtotta a vizet.”

az eredeti, teljes írást itt olvashatja el Navigálás

Összesen 55 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
senor calavera
2010. augusztus 11. 03:04
A demokrácia lényege 1) az emberek szabadsága, ami leginkább a valós információk hozzáférhetőségét, és ezek alapján a döntés szabadságát jelenti. 2) a gazdaság megbízható működése, ami az ország lakóinak összterméke, és a szabadság alapja. Ezek a marhák valamiféle tankönyvet tartanak a kezükben holmi demokratikus intézményrendszerekről, médiahatóságokról, közbeszerzési pályázatokról, és ez alapján beszélnek "magyar demokráciáról". Vedd észre, hogy ezek az intézmények nem voltak képesek megvédeni a demokráciát az elmúlt 8 évben! Ezek rendre segítették a hatalommal való visszaélést, a korrupciót, stb!! Jót kell akarni, és jól kell csinálni. Ez az egyetlen recept. Innen aztán olyan intézmények vannak amilyenek éppen adódnak.
darkman29
2010. augusztus 11. 02:14
Wiki: 1987-től az MDF szervezője. 1989-ben ellenzéki képviselőként az utolsó pártállami parlamentbe jutott az MDF színeiben. 1990-ben ismét országgyűlési képviselő lett. 1992-ben élesen bírálta párttársát, Csurka Istvánt szélsőséges nézetei miatt. ... 1993-ban Elek Istvánnal és Furmann Imrével együtt kizártak a frakcióból. Ezután kilépett a pártból. 1994 és 1996 között Orbán Viktor személyes tanácsadója.[1] 1996-ban az Országos Rádió és Televízió Testületben (ORTT) a Magyar Demokrata Néppárt (MDNP) delegáltja, 1998–2004 között a Panaszbizottság tagja. 2002-től előbb az Magyar ATV-n „Sajtóklub”, majd 2004–2009 között az Magyar Televízióban „Lapozó” címmel vezetett politikai elemzőműsort. 2005 nyara óta az MDF delegáltjaként tagja volt az Magyar Távirati Iroda (MTI) Tulajdonosi Tancsadó Testületének. 1998 és 2002 között még Orbán Viktort támogatta. 2004–2005-ben azonban fokozatosan szembefordult Orbán Viktor politikájával. 2006-tól Gyurcsány Ferenc kormányzását kezdte el támogatni, baloldali sajtóorgánumokban azóta is számtalan Fideszt ill. Orbán Viktort igen erősen bíráló elemzést tett közzé. 2008-ban a Magyar Demokratikus Charta egyik első aláírója. 2009 decemberében váratlanul bejelentette, hogy az MDF színeiben kívánja megmérettetni magát a 2010-es magyarországi országgyűlési választásokon.[2] A képviselőjelölt a párttal együtt elbukott. Egy hiteles ember. (LMP-s még nem volt)
gillag74
2010. augusztus 10. 22:14
Ha lett volna igazi rendszerváltás,és a főproletárokat felkötötték volna az első lámpavasakra,akkor most nem írogatna ilyeneket ez a köpönyegforgató senki!
advocaat
2010. augusztus 10. 20:19
Mennyé mán TANAJTANI AZ NEBULÓKOT, szittyafejeöű turanid, kun tanárember!!! Szart sem értesz a politikához, csak Gyurcsány picikéjén csüggsz...!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!