Mi történt az elmúlt hatvan napban?

2010. július 24. 18:51

Számomra a nemzeti együttműködés rendszere egyelőre nemcsak tisztázatlan, de ellentmondásokkal is terhelt.

2010. július 24. 18:51

„Az új kormány és parlamenti többségével kapcsolatos kifogások egy jelentős része ideológiai természetű. Nemcsak a jelképes erejű törvényeket (Trianon, kettős állampolgárság), hanem a kormányzat által használt retorikát is kritizálják sokan. Pedig 1990 óta minden kormány megpróbált saját politikai szempontjainak megfelelő nyelvet létrehozni. Egyik kabinet „rendszerváltónak", másik „szakértőnek", a harmadik éppen „polgárinak" nevezte magát. Medgyessy Péter pedig a „nemzeti közép" fogalmának bevezetésével próbálkozott. E nyelvpolitikai-ideológiai határkijelölés most sem maradt el, csak hangsúlyosabbá vált: a kormánytöbbség a korábban nem tapasztalt választási sikerre épít az „alkotmányos forradalom" és a „nemzeti együttműködés" hangsúlyozásával. Kérdés, hogy mindez mennyire egyezik meg a szavazók többségének valóságérzékelésével és sikerül-e koherens egészet alkotni.

Számomra a nemzeti együttműködés rendszere egyelőre nemcsak tisztázatlan, de ellentmondásokkal is terhelt. Például: ha az új rendszer szándékok szerint elvben a legszélesebb konzultációra épít, két - a közbiztonságnak és a gazdaságnak szentelt - alkalom után miért maradtak abba a fontos hivatkozási alapként szolgáló találkozók? Vagy: nem lett volna jobb (és még politikailag is hasznosabb) a választások éjszakáján hangsúlyozott alázat és visszafogottság jegyében az Alkotmánybíróság tagjainak, az Állami Számvevőszék elnökének megválasztásával kevésbé egyértelmű üzenetet küldeni?

Ezek a kritikák azonban a jelek szerint nem rengették meg az új hatalmat, a választók jelentős része érezhetően támogatja a gyorsan és számos területen egyszerre cselekvő kormányzatot."

Összesen 56 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
Felföldi Csaba
2010. július 25. 13:55
Még két hónapja sincs, hogy a FIDESZ hatalomra jutott, máris agyba-főbe támadják. Természetesen azok, akik az előző nyolc évben némák voltak. Valamelyik őrült azt irja, hogy az ÁSZ uj vezetője tizenöt millát kap havonta. A gyengébbek kedvéért akkor leirom, hogy a T. Ház meghozta a törvényt, mely szerint állami fizetés max. 2 azaz kétmillió lehet.
Nemhivo
2010. július 25. 11:16
Normáliséknál a nenyi-nek nevezett f.szság egy oltári nagy bullshitt.. Nem élünk hordában,.. ill. nincs külső támadás...akkor lenne ennek értelme... A mai világban nekem semmi közös dolgom sincs egy csomó olyan sötét bunkóhoz, akinek csak a nyelvét értem, ...(meg az írásaikat látom pl itt is!)...Ők rólam valszeg ugyancsak így vélekednek.. Nem "összefogni" kellene,.. hanem végezze a dolgát mindenki tisztességesen, és persze próbáljon minnél több jót kihozni magának ebből az "árnyékvilágból" ...(még a "megvilágosodás" előtt...))
states
2010. július 25. 10:59
Orbán ezzel a semmivel nem igazolható hatalomgyakorlási technikával pont azt a fiatal, városi értelmiséget idegenítette el magától, amelyik nagy befolyással rendelkezik a net világában, és amelyiknek szembe fordulása a Fidesszel nem csak az ő szavazataik elvesztését jelenti, hanem lassan, de biztosan a netezők többségéét is. Orbán ostobaságával a párt jövőjét veszélyezteti, miközben a bevételi oldalon van egy Domokos, aki költségtérítésével egy erkölcsi hulla, van egy Stumpf, aki nem oszt, nem szoroz az Alkotmánybíróságon, és egy köztársasági elnökség, ahol, ha megfeszült volna Sólyom, se tudta volna gátolni Orbánt tervei megvalósításában. A NENYI-t meg tán hagyjuk is, mert ezzel csak a Heti Hetest meg a Sas-kabarét látta el Orbán munícióval az idők végezetéig...
picur3ka
2010. július 25. 10:04
Ir valamit a szerzo arrol, amit a cim kerdez az egesz cikkben? Mert elolvasni nem nagyon tamadt kedvem.
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!