Megszorítások helyett válságkezelés

2010. július 20. 07:46

Az állami vállalatok konszolidációjáról szóló döntések pozitívak. A hatalmas veszteséget termelő állami vállalatok ugyanis nyelik a költségvetési forrásokat. Interjú.

2010. július 20. 07:46
– Követelnünk kellene a kormányon a válságkezelő programot? 
– Semmiképpen, hiszen két hónapja van hatalmon az Orbán-kormány, amely nem is lehet még birtokában az állapotfelmérésnek. Erre, mint fentebb említettem, a nyár végéig valószínűleg várni kell. (...)

– Néhány szaktárca gőzerővel koncentrál a közelmúlt feltárására, egy működőképes intézményi hálózat kiépítésére. Lát pozitív jeleket?
– A Fellegi Tamás által vezetett, Nemzeti Fejlesztési Minisztérium által hozott, az állami vállalatok konszolidációjáról szóló döntések pozitívak. Ezek gyakorlatias lépések, hiszen a MÁV vagy éppen a Malév rendbetétele, csakúgy mint a Magyar Fejlesztési Bank mögött lévő cégek százmilliárdos mínuszainak rendezése az azonnali döntések kategóriájába tartozik. A hatalmas veszteséget termelő állami vállalatok ugyanis nyelik a költségvetési forrásokat. Pozitív a Vidékfejlesztési Minisztérium koncepciója is, amely a kisvállalkozások megsegítésére irányul. Fontos hazai ágazatok, mint például a hús- és élelmiszeripar, végre nem pusztán levegőhöz juthatnak, hanem termelhetnek is. Ráadásul utóbbi terület nem elsősorban forrásokat igényel, hanem összehangolt cselekvési koncepciót, az államigazgatási és a piaci igények koordinációját. (...)

– Visszatérve hazánk finanszírozására, ősszel ismét jön az IMF–EU delegációja. Addig a tűzzel játszunk?
– Magyarország finanszírozása jelenleg a piacról biztosított, ám szükség van az IMF és az EU demonstratív támogatására. Ez októberben meg is lesz, ha addig elkészül a válságkezelő program, amely – szeretném újból hangsúlyozni – nem a lakossági megszorításokra épülhetne, hanem olyan gazdaságpolitikára, amely például az állami vállalatok veszteségeinek fölszámolását helyezi előtérbe, illetve az állami kiadások lefaragását, esetleg integrálva bizonyos szociálpoli tikával.”
az eredeti, teljes írást itt olvashatja el Navigálás

Összesen 8 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
sutra
2010. július 20. 16:17
Emlékeim szerint az Ikarust 10 millió Ft-ért kapta meg, hogy hozza rendbe. Rendbe hozta? Szerintem szétszedte és darabokban értékesítette. Most meg a frankót mondja.
RAMBO
2010. július 20. 15:42
Széles Gábor válságkezelő képességeit megfigyelhettük az Ikarusnál. Mindig szívesen fogadok el tanácsot ekkora szakemberektől.
trendo
2010. július 20. 14:37
Milyen nagyszerű lesz, ha a maradék állami cégeket még "konszolidáljuk" az adófizetők pénzéből! És hogy nehogy újból " ab ovo "veszteségtermelő állami" vállalatok legyenek ismét, hát gyorsan (és tehermentesen) privatizáljuk őket. " Széles kis hazánkban " lobognak majd a zászlók, vivátokat zeng az Echo és szerte viszi a világba a pompás Hírt a TV :)
szonja91
2010. július 20. 12:21
Biztos vagyok benne, hogy kilábalunk ebből a válságból előbb-utóbb.
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!