„A Gombaszögi Nyári Tábor médiasátrának, ezen belül is Stubendek Attilának a szervezésben a felvidéki magyar bloggerek színe-java, és Kis-Magyarország képviseletében a Mandiner képviseltette magát egy laza hangvételű kerekasztal-beszélgetésben, amelynek fókuszában a blogvilág, az online média, a felvidéki magyar bloggerek történetei és a szlovákiai politika eseményei álltak.
Méla Béla, Párkányer, Szótlan Szemtanú, a Felvidéki és a Komáromi blog, és a Körkép bloggerei voltak az esemény meghívottjai. A szlovákiai magyar blogvilág örvendetesen gyarapodik, az elmúlt években nem egy határozott értékrendet és stílust képviselő blogger is felnőtt a közösségből, akik ma már a lokális és országos médiatérben, közéletben is szóhoz jutnak. Több blogger tudott már helyi jelentőségű ügyekben előrelépést kiharcolni a hivatalosságoktól. A felvidéki blogvilágban ma már rejtélyes és/vagy legendás bloggerek is működnek, akik nem voltak jelen a nyilvános eseményen (vagy igen, de senki nem ismerte fel őket).
A bloggerek kollegialitása mellett természetesen nézetkülönbségek is fennállnak: eltérően ítélik meg a szlovákiai és ezen belül a felvidéki magyar politikát. Ki a Híd-Most, ki az MKP szimpatizánsa, vagy épp egyik vagy másik (vagy mindkettő) kritikusa. A felvidéki magyarok mintegy félmilliós közösséget alkotnak: ezen belül persze sokkal szorosabb az ismeretségi háló, és a szűkre szabott közösségekre jellemző módon, az olvasók és a kritikus kommentelők közül sokan sejtenek titkos hátsó szándékokat egy-egy vélemény mögött. Abban minden blogger egyetértett, hogy örvendetes a blogok és a sokszínű vélemények szaporodása. Abban is egyetértés volt, hogy a jelenlegi szlovákiai felállás, csak a Híd parlamenti bejutásával és egy négyszázalékos MKP kiesésével nem jó a felvidéki magyarság egészének.
A jövő ugyanis számos lehetőséget (és zsákutcát rejteget), amelyekről sokat beszéltünk. Magam is számos dilemmát látok: ha a Híd nem képes az egész felvidéki magyarságért tenni, vagy ha a választók ezt érzik, akkor a Híd kerülhet veszélybe négy év múlva. Ha az MKP nem képes megújulni, akkor később és azután is megismétlődhet, hogy nem ugorja meg a parlamenti lécet, ami a lassú eltűnéshez vezet. Ha később az MKP jutna be, és a Híd esne ki, akkor az érdekképviselet körüli változás, a bizonytalanság gyengítené a felvidéki magyarok politikai erőit. Politikai nézetektől függetlenül a legtöbben egyetértettek abban, hogy mindkét felvidéki párt bejutása lett volna a legjobb, ami egészséges versenyhelyzetet teremtett volna. Abban is egyetértés volt nagyjából, hogy az MKP amatőr és elavult eszközökkel folytatott, lagymatag kampánya, és a Híd-Most profi kampányolása erősen közrejátszott az eredményekben. A két párt közeljövőbeli kiegyezésére, koalícióra lépésére, esetleges egyesülésére azonban senki nem lát komoly esélyt.”