A bolha esélye

2010. július 21. 18:27

Másról van itt szó. Ugyanis a tét óriási. Budapest példát is adhat, ami a veszélyt mértéktelenül fokozza. Európában eddig Oroszországon kívül egyetlen ország sem szállt szembe az IMF-fel.

2010. július 21. 18:27

A bolha és az elefánt küzdelmében azonban a bolhának is – mint a fenti példák mutatják – van titkos fegyvere. A magyar miniszterelnök például a legvégső esetben a nemzethez fordulhat, és bejelentheti: szuverenitásunkat nem adja, és a kettős mérce alkalmazását megengedhetetlennek tartja. Ezért – mint azt a lisszaboni szerződés lehetővé teszi – fontolóra veszi a kilépést az Európai Unióból, ha Brüsszel semekkora mozgásteret sem biztosít a magyar szavazók elsöprő többsége által támogatott nemzeti kormánynak.

A bomba csupán a kilépés elvi lehetőségének megpendítésére is hatalmasat robbanna. A kormány néhány napig kapna hideget, meleget. (A brit sajtó tapsolna neki.) Majd – a dominóhatástól tartva – megjuhászodva ülnének le vele tárgyalni. Abszurdnak hangzó, hihetetlen ötlet? Lehet. De, ugye, emlékszünk a lisszaboni szerződést csak feltételekkel aláírni akaró Klaus cseh elnök – a bolha – kiütéses győzelmére az egész unióval szemben?

az eredeti, teljes írást itt olvashatja el Navigálás

Összesen 21 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
==T==
2010. július 21. 19:39
Oroszország atomhatalom, és ha elzárja a gázcsapot, Európa fázni fog. Vagyis vannak ütőkártyái...
bogla
2010. július 21. 19:09
A globális elit az ellenőrzése alatt lévő tőke révén kétségtelenül hatalmas erőt képvisel, amelyet lebecsülni ostobaság lenne, de hogy be kell-e hódolni neki, mert a globalizációhoz való alkalmazkodás ezt jelentené, az már megkérdőjelezhető, és mindenekelőtt azon múlik, hogy akik nem akarják ebbe az igába behajtani a fejüket, meg tudják-e saját erőiket szervezni. Nézzünk erre egy történelmi példát: 1918. október 30-án a mudrosi fegyverszünettel az ottomán birodalom kapitulált a szövetséges erők előtt. Az angolok, az olaszok, a franciák és a görögök, mivel Anatóliának csak egy részét hagyták meg török kézen, kezdték elfoglalni a területet. Az isztambuli kormány az akkor 37 éves Musztafa pasát bízta meg, hogy a keleti hadsereg leszerelését felügyelje. Musztafa pasa azonban a hadsereg leszerelése helyett megszervezte az országot feldaraboló szövetségesekkel szembeni nemzeti ellenállást, amelynek fő elvi alapjait az 1919-es Amasya egyezmény tartalmazza. Ennek első három pontját érdemes idézni: 1. A nemzeti függetlenség és a haza egysége veszélyben van; 2. Az isztambuli kormány képtelen megfelelni feladatának; 3. Csak a nemzet erőfeszítésén és elkötelezettségén múlik a nemzeti függetlenség elnyerése. A történelem további menete jól ismert, Musztafa pasa kiverte a szövetséges megszálló hatalmakat Törökország területéről, megteremtette a modern török államot. Minden törökök atyja lett: Musztafa Kemal Atatürk, arcképe ott található minden hivatalos helyiségben. A példa jól illusztrálja, hogy a történelem menete előre nem eldöntött, szinte reménytelen helyzetekben is lehet rajta változtatni, ha egy nemzetben vagy legalább annak egy részében megvan a kellő elszántság.
crm114
2010. július 21. 18:44
Lovas ugyanolyan izgága módon eltúlozza a jelenlegi konfliktus jelentőségét, mint a baloldali sajtó.
soelmo
2010. július 21. 18:42
Csak láncainkat veszíthetjük.... Amúgy van élet az IMF-en kívül is...és feltehetően megfelelő tőke is....Az IMF-nek korrupt partnerekkel vannak lehetőségei.....
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!