Miért is jönne vissza?

2010. június 02. 07:30

Vajon miért zavarja a baloldali értelmiséget, ha Gyurcsány beszél annak érdekében, hogy az MSZP essen át a megújuláson?

2010. június 02. 07:30

„Az MSZP nem szereti a belső demokráciát. Így volt ez már 2004-ben is, amikor az elnökség önkényesen Kiss Pétert javasolta miniszterelnök-jelöltnek, holott a párttagság Gyurcsány mellett foglalt állást. Így volt ez 2009-ben is, amikor a párttagság körében legnépszerűbb politikust megbuktatták a párt vezetői és megyei elnökei. Így van ez ma is, amikor a tagság jelentős része a legutóbbi Gyurcsány-dolgozat mellett foglal állást – ezzel Gyurcsány háttérbe szorulását is helyeselve –, nem pedig egy politikai alkalmasság tekintetében kérdéses vezetőt támogat. Vajon miért zavarja a baloldali értelmiséget, ha Gyurcsány beszél annak érdekében, hogy az MSZP essen át azon a megújuláson, amelyről Földes is beszél? Galló nem a dolgozat lényegi mondanivalójáról értekezik, csupán a személylyel foglalkozik.


Az MSZP mindennel foglalkozik mostanában csak az elmúlt nyolc évvel nem. Míg a Fidesz éveken át a »polgári kormányzás« eredményeit tekintette referenciapontnak a »népnyúzó« kormányokkal szemben, addig az MSZP mélyen hallgat kormányzati teljesítményéről. Vajon azért, amit Galló állít? Hogy ti. »itthon Gyurcsánynak nemcsak másfél millió választó elvesztésével kellene elszámolnia (mert a miniszterelnöki utód kijelölésének kabaréja miatt annyival kell!), hanem azzal is, hogy kormányzati teljesítményével amortizálta a párt szakértői imázsát, és hosszú időre komolytalanná tett minden baloldali hangszerelésben megfogalmazott reformot.« Az igaz, hogy Gyurcsány miatt (is) mentek el szavazók az MSZP-től, de arról aligha tehet, hogy lemondásai után további 600 000 szavazó távozott. Ezzel valakiknek el kell számolniuk, bár a legutóbbi miniszterelnök-jelölt éppen most kívánja ezt ignorálni, és soha nem látott mértékű centralizációba kezd. Ez lenne a párton belüli demokrácia? (...)

Egy biztos: értékrendszert politikus nem hagy el keddről szerdára. Akik eddig sem értettek egyet a progresszív szociáldemokrácia (megújításra váró) irányvonalával, ezután sem fognak, s akiknek nem volt szimpatikus a Szili-féle Szövetség a Jövőért Mozgalom baloldali túlfűtöttsége és közpolitikai üressége, azoknak ezután sem lesz. Akkor hát, miért is kell együtt maradni? Földes szerint azért, mert két baloldali párt négy év múlva nem tud annyi szavazatot hozni, hogy váltótömb lehessen a jobboldali kormánnyal szemben. Kérdés, hogy így, »együtt« lehet-e?

A válasz 2010 májusában egyértelmű: nem. Se Gyurcsánnyal, se nélküle.”
az eredeti, teljes írást itt olvashatja el Navigálás

Összesen 20 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
elfelejtette
2010. június 02. 15:48
"Vajon miért zavarja a baloldali értelmiséget, ha Gyurcsány beszél annak érdekében, hogy az MSZP essen át a megújuláson?" Elnézve a választási eredményeket, volna pár tippem.
Google
2010. június 02. 12:09
"Se Gyurcsánnyal, se nélküle." De miatta. Mi az hogy, nagyon is! Ha bekepelezték, most emésszék is meg egymást!
Bombur
2010. június 02. 08:56
Ha ez az arc komolyan gondolja ezt, akkor felettébb pozitív, hogy a balosok sem akarják ezt a hülyét.
drienovác
2010. június 02. 08:04
"baloldali" váltópárt, ezekből a szereplőkből? de mégis, mikor tisztázzuk már a fogalmakat egyszer s mindenkorra - egy ultrakapitalista társaság mitől lenne már szocialista? gyurcsányt egy rendes szocdem párt fel se vette volna a tagjai közé, legfeljebb tárgyalt volna vele, hogy mégis, mikor szándékozik betartani a minkásai számára törvényben megszabott pihenőidőt és munkaidőt a gyárában? bajnait meg már az elővizsgálatnál az etikai bizottság kiszórta volna azért, amit a hajdú-bétnél művelt - hogy lehet egyáltalán tag, aki kistermelőket tett tönkre tucatszám, akik közül többen öngyilkosok lettek? hihetetlen szégyen, hogy egy ilyen ember miniszterelnök lehetett! tegyük világossá: az egykori nomenklatúra, azaz a párttisztviselők csapata mára vagyonos, gazdag ember, a baloldalisághoz annyi köze van, hogy anno egy álmunkáspárt tagjaként a diktatúra szervezetének vezetésében vett részt, ezen kívül semmi! oszolhatnak vagy összeállhatnak, ezek az emberek hírből sem ismerik a "baloldali" értékeket, mint szolidaritás, a bajban lévők megsegítése, a társadalmi mobilitás elősegítése, hogy olyan apróbb, demokratikus értékekről ne is beszéljünk, mint a törvény előtti egyenlőség, így aztán hitelesen képviselni se tudják azokat egy olyan csapat, akinek egyik vezetője a buzikarneválról a csak neki működtetett kisföldalattival távozik, annak balos, vagy akár demoratikus elkötelezettsége legalábbis megkérdőjelezhető, ez inkább amolyan minidiktátoros allűr
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!