Jaj a történelemnek!

2010. május 22. 14:20

A megszabadított országok lakosságának túlnyomó többsége sem élte meg 1945-öt felszabadulásként. Máskülönben nem kellett volna a kommunista pártokat csalásokkal és terrorral hatalomra juttatni.

2010. május 22. 14:20

„Krausz Tamás a »győzelem napja« alkalmából kétségbeesésének ad hangot amiatt, hogy a rendszerváltás óta »jelentős politikai csoportosulások (értelmiségi kiszolgálókkal) vizsgálják (vizsgáltatják) felül a háború végeredményét. Igyekeznek megváltoztatni a megváltoztathatatlant, azt hogy a Szovjetunió nagy honvédő háborúja győzedelmesen ért véget.« (Jaj a győzőknek?.)


Krausznak tudnia kellene, hisz megélte, hogy a történetírás nem a rendszerváltás óta, hanem a rendszerváltásig volt a politika kiszolgáltatott játékszere. A rendszerváltás előtt születtek Krausz pártjában a tudományos életet megkötő határozatok. A rendszerváltás óta egyetlen párt sem kísérelte meg a tudományos élet totális irányítását. Azok pedig, akiknek a véleményét diszkreditálni akarja, levéltárakat nála gyakrabban látogató, pártfüggetlen, nem politikai megrendelésre dolgozó kutatók.

Krausz szerint Kelet-Európa 1945-ben felszabadult. A balti államok és Lengyelország politikai reprezentánsai húsz éve nem tekintik ezt felszabadulásnak, csak megszabadulásnak az egyik rossztól. A megszabadított országok lakosságának túlnyomó többsége sem élte meg 1945-öt felszabadulásként. Máskülönben nem kellett volna a kommunista pártokat csalásokkal és terrorral hatalomra juttatni.”
az eredeti, teljes írást itt olvashatja el Navigálás

Összesen 32 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
dexter
2010. május 23. 20:12
Ungvárynak majdnem igaza van. "... a történetírás nem a rendszerváltás óta, hanem a rendszerváltásig volt a politika kiszolgáltatott játékszere..." És a rendszerváltással miért is változott volna meg a helyzet? Csak szólok: Holotörvény, és most habnak a komcsitagadást tiltó is. "A rendszerváltás óta egyetlen párt sem kísérelte meg a tudományos élet totális irányítását." Ja, csak mint előbb meg csak imitt-amott próbálnak belenyúlni és sajnos ez néha sikerül is nekik.
soelmo
2010. május 23. 14:02
Talán Krausz anyját is megerőszakolták a "felszabadítók"...onnan ez a "vérségi" szimpátia. Vagy így próbálja legyűrni az élményt....nem egyedi eset...ezt a psziciáterek nagyon jól ismerik.
szamárfül
2010. május 22. 19:54
hogy van törzsfejlődés, arra id. Ungváry (a nácizó hisztérika) illetve Krisztián fia a legjobb példa...
Kündü
2010. május 22. 17:31
Nem csípem Ungváryt. Tényszerűségre törekvése kétségtelen, azonban annyira - rossz értelemben vett - "akadémiai" történész, hogy quasi egy elefántcsont-tronyba zárkózik, s az életidegen, dohos könyvkukacok táborát gyarapítja. Krausz Tamás tanszékvezetősége az ország legfontosabb egyetemén pedig érthetetlen és ANAKRONISZTIKUS! Ez az ipse vad kommunista és szélsőségesen zsidó: ezen ismérvek alapján BÁRMILYEN szintű történelem oktatására alkalmatlan, kutatásra (még az elhalóban lévő "munkásmozgalom-történet" diszciplínáját illetően is) nála lényegesen disztingváltabb koponyák jelentős számban akadnak. Történész-tanszékvezető státusza Krausznak SZÉGYEN a felsőoktatásra!! S a LAP, mely a "krauszi" bolsi-apológiának helyt ad, ÖNMAGÁT helyezi méltóságon és rangon alulivá!!!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!