Húsz év

2010. május 22. 12:43

Orbán Viktor szavait értetlenség, gúny, felháborodás fogadta a rommá vert baloldalon.

2010. május 22. 12:43

„Ma ismét egy jobbközép erő miniszterelnök-jelöltje készül az eskütételre, aki forradalomnak, a húsz éve létrehozott rendszer lezárásának, megdöntésének nevezi az áprilisi választásokat. Orbán Viktor szavait értetlenség, gúny, felháborodás fogadta a rommá vert baloldalon. Egyesek szerint az elmúlt húsz év minden teljesítményét tagadja a Fidesz elnöke által az Országgyűlés elé terjesztett nyilatkozat a nemzeti együttműködésről, csakhogy akik így gondolkodnak, távolról, nagyon távolról ismerik az 1990 utáni Magyarországot. Hiszen messziről valóban minden rendben lévőnek tetszik, de amint egy kicsit közelebbről kezdjük vizsgálni a jogállam vagy a piacgazdaság működését, kiütköznek a válságjelenségek, s megértjük, miért is olyan elégedetlen a vágyaival eddig nem sokat törődő „rendszerrel” a magyar választó. Húsz év hosszú idő, s ha csak arra gondolunk, hová jutott mondjuk a demokratikus Németország 1945 és 1965 között, verhetjük a fejünket a falba. Az átmenetiségnek pedig maga az ideiglenesnek szánt, mégis lényegében máig változatlan 1989-es alkotmány a szimbóluma. (...)


Ha a jobboldal nem tanul a leckéből, »Gyurcsány Ferenc lesz, aki történelmi lehetőséget kap arra, hogy végleges rendszerré formálja a demokratikus átmenet utáni Magyarországot« – írta lapunkban négy éve egy másik rendszerváltoztató, Tölgyessy Péter (Második megintés, 2006. április 29.). Ha a baloldal hallani sem akar forradalomról, másként is mondhatjuk: áprilisban lezárult egy éppen húszéves hatalmi harc, s eldőlt, hogy a választóktól szerzett kétharmados parlamenti felhatalmazással Orbán Viktor formálhatja végleges rendszerré az átmenet utáni országot.”
az eredeti, teljes írást itt olvashatja el Navigálás

Összesen 67 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
dadi56
2010. május 24. 07:09
A költségvetésből finanszírozott alapítvánnyal (évi 500MFt.) gy.f. rendelkezik, a megszorítások ezt az egyébként is feleslegesen kidobott összeget, miért nem érintik?
szeekely
2010. május 24. 03:32
Az elmult 20 ev rendszeret a 'halozatos rendszervaltozas rendszerenek' lehetne hivni. No, nemcsak azert, mert a 'szabad kezdemenyezesek' halozatos rendszert alkottak, hanem meg inkabb azert, mert a 3/3-as oregfiuk (es oreglanyok) bajtarsi szovetsege is halozatban mukodott tovabb a vegtelensegig, rank eroltetve a rendszer-alapitok elkepzeleseinek fajdalmasan karikatura-szeru 20-evre szolo valosagat.
Django
2010. május 23. 16:34
Általában a nem fideszre szavazókról beszéltem, és nem a szocialistákról.
várúr
2010. május 23. 13:15
Továbbá szavazói forradalomra utal, hogy a két rendszerváltoztató párt (pontosabban váltóként csak az egyik, az ős-mdf) eltűnt, mint pénz a Nokia-dobozból. Persze némi lét magukkal vittek ők is.
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!