Az erőforrásokat csak úgy szerezhetjük meg, ha a birodalmi kifosztó szivattyúk „hidraulikáját” újratárgyaljuk.
2010. március 03. 11:44
p
0
0
26
Mentés
„A látszat ma még inkább csal, hisz az ország fáradt, kifosztott népe logikusan gondolja azt, hogy egy kormányváltás mindent megold. Ám a helyzet pontosan ugyanolyan, mint 1956-ban volt, s a kormány megváltoztatása szükséges, de nem elégséges feltétele a dolgok jobbra fordításának. A rendszerváltás rendszere ugyanis romokban hever, és az alkotmányos berendezkedés, a politikai konstrukció a népesség döntő többségét párialétre kárhoztatja. Viszont a rendszer megváltoztatásának már a legóvatosabb kísérlete is azonnal elvezet a »harmadik típusú« felismeréshez, ahhoz, hogy a birodalommal való szembeszegülés nélkül a magyar helyzet nemcsak hogy megoldhatatlan, de értelmezhetetlen is. Ez az állapot nagyon kényes, kockázatokkal terhes, mert a választások fölényes többséggel való megnyerésének teljesen érthető kényszere arra készteti a Fidesz vezetőit, hogy a kormányváltást mint az egyetlen, mindent megoldó történést ábrázolják.
Még egyszer mondom, ez teljesen érthető. Érthető, de nem menthető! Rövidesen ugyanis eljön az »igazság pillanata«, vagyis el kell kezdeni kormányozni. Azt pedig a leendő kormány tagjai aligha hihetik komolyan, hogy egy szétesett rendszerű, a felbomlás, anarchia és káosz felé haladó, anómiásan roncsolt társadalommal jóra fordíthatók a dolgok.
A rendszerváltás rendszere ma egy romhalmaz, amelyben minden emberi közösség úgy tekint az új kormányra, mint a katasztrófa helyszínére kiérkező mentőalakulatra, és az egyébként is borús hangulata aligha javul majd, ha kiderül, hogy erről szó sincs. Mert természetesen erről nem lehet szó addig, amíg a minket függésben tartó birodalommal szembeni értő és bátor fellépés nyomán nem tudunk új alkut elérni. A »mentéshez« ugyanis erőforrásra van szükség, méghozzá igen-igen sok erőforrásra. Ezt pedig csak úgy szerezhetjük meg, ha az adósságszolgálat és a hazautalt profit, vagyis a birodalmi kifosztó szivattyúk »hidraulikáját« újratárgyaljuk.”
A volt EP-képviselő szerint az elmúlt mintegy száz évben a külső erők megtalálták azokat az ágenseket, akik belül tudtak zavart kelteni vagy idegen érdekeket megjeleníteni.
A globális hatalmi rendszer szerint Ukrajna ma ugyanolyan szabadságharcot folytat az orosz birodalom ellen, mint amit annak idején a magyarság folytatott.
A civil szervezet úgy véli nem igaz, hogy az EU tagállami hatásköröket kíván elvonni Magyarországtól, és ezzel korlátozni kívánja a kormány mozgásterét.
Rodrigo Ballester szerint most dől el, hogy az EU olyan klub lett-e, ahol előírás a liberalizmus, és többé senki sem lehet konzervatív.
p
0
0
5
Hírlevél-feliratkozás
Ne maradjon le a Mandiner cikkeiről, iratkozzon fel hírlevelünkre! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és elküldjük Önnek a nap legfontosabb híreit.
Összesen 26 komment
A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
Merillincs
2010. március 04. 00:03
Meg kell védenem a pasast.
Ma voltam egy rendezvényen, ahol ő is szerepelt. A híre alapján nem sok jóra számítottam tőle, de bevallom kellemesen csalódtam. Semmi hibát nem találtam abban amit előadott, sőt humoros is volt, amit aztán pláne nem vártam. Érdekes volt.
Persze nyilván lehet vele vitatkozni egyes dolgokban, de őszintének tűnt, nem éreztem azt, hogy manipulálni szeretné a társaságot.