Manapság sajnos a kormányzat bitorolja Isten szerepét az amerikaiak életében.
2010. március 30. 22:10
p
0
0
22
Mentés
„Amennyire büszkék voltak újonnan alapított köztársaságukra, úgy bíztak és hittek az Alapító Atyák Istenben - és nem a kormányzatban. Miért tették? Azt remélték Tőle, amiért manapság sokan a kormányzathoz fordulnak: életet, szabadságot, boldogságot, gondoskodás, üdvözülést, tisztességet, udvariasságot, erkölcsöt, becsületességet, önuralmat, jogszerű hatalomgyakorlást, reményt, hogy csak néhány dolgot nevezzünk meg. Manapság sajnos a kormányzat bitorolja Isten szerepét a köztársaságunkban és az amerikaiak életében.
Ha a kormányzat és az iskolák nem fogják emlékeztetni az amerikaikat vallásos örökségünkre és így kivezetni minket ebből a rendetlenségből, ki fogja? A válasz: mi, hazafiak. A legkevesebb, amit tehetünk, hogy megemlékezünk és emlékeztetünk a Teremtő köztársaságunkban betöltött szerepére abban a reményben, hogy legalább egy amerikait újra ráébresztünk erre, különösen Húsvét hetében.
Barátaim, patrióta vagyok, és a szívem mélyén optimista. Én, mint sokan közületek, hiszek benne, hogy ismét nagy nemzetté válhatunk, akik arról ismerszenek meg, akik, és nem arról, amijük van. Hiszek Amerika feltámadásában. Ám mostantól más útra kell térnünk. Ha Amerika elvesztette az utat, elvesztette a szívét, az erkölcsi iránytűt, a válasz, hogy visszatérünk a régi ösvényre, arra, amelyen Alapító Atyáink jártak, akik Istent állították az első helyre, és akik Benne hittek, és nem a kormányzatban, mint üdvözítőjükben.”
A volt EP-képviselő szerint az elmúlt mintegy száz évben a külső erők megtalálták azokat az ágenseket, akik belül tudtak zavart kelteni vagy idegen érdekeket megjeleníteni.
A washingtoni fellebviteli bíróság döntése kötelezi az Apple-t és a Google-t a TikTok eltávolítására, ha januárig nem történik meg a platform amerikai értékesítése. Eközben Kína és az USA vezetése is más-más irányból intéz támadást.
Donald Trump néhány nappal ezelőtt egy posztjában előrevetítette, hogy hivatalba lépése napján új védővámot vetne ki a Mexikóból, Kanadából és Kínából érkező árukra. Mi lehet az újabb vámháború következménye? Mi várható Peking részéről?
Ne maradjon le a Mandiner cikkeiről, iratkozzon fel hírlevelünkre! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és elküldjük Önnek a nap legfontosabb híreit.
Összesen 22 komment
A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
Öreg
2010. március 31. 16:29
Lehet itt ocsmánykodni, meg örjöngeni, a lényeget irja: ha az állam és a társadalom szembehelyezkedik a multjával, az erkölcsöt betarttató hittel, akkor kezdődik az anarchia./Lásd a korábbi nagy birodalmak végóráit/ Európa a féktelen liberalizmusával már talán előbbre is tart, mint amerika, ahol a nagycsalád a guny tárgya és a deviánsok a példák. Lehet rajta örjöngeni, de ha nincs visszaut, uj társadalom jön, aminek már semmi köze a kereszténységhez, a humanizmushoz, sőt azokhoz a jogokhoz sem, amire-mint vivmányokra- esküsznek azok, akik tönkretették a mai fehér világot!
Többnyire igaza van Chuck-nak. Az indiánok miatt pedig kapják be! Nem ismerem nagyon Chuck Norrist. Csak azt tudom, hogy ranger volt, meg hogy elszámolt végtelenig...kétszer.
Nagyon becsületes hozzászólás. Amerika egy időben csakugyan élhető, szerethető ország volt a becsületes emberek számára. Segítették, sőt mentették a '48-49.-es forradalom emigránsait. Ha erre céloz, csakugyan utat tévesztettek és a vallás nem rossz kapaszkodó a helyes úthoz. Egyelőre úgy viselkedik a világban az USA mint egy részeg tengerész a kocsmában, mindenkit provokál, némelyeket megver ész nélkül. Ezt csakugyan ostoba kormányainak köszönheti.