Nincs új...

2010. február 09. 08:19

Kuncze Gábor lehetne a nómenklatúra túlélésének záloga, ha elindul az MSZP és a dezertőr SZDSZ-esek színében az őszi budapesti főpolgármester-választáson.

2010. február 09. 08:19

„Új feladatot kaphat sokat tűrt hazánk megfáradt barna medvéje, Kuncze Gábor. Kollégáink fülese szerint ismét ő lenne a kulcsember, mi több, a nómenklatúra túlélésének záloga, ha vállalja a felkérést, és elindul az MSZP és a dezertőr SZDSZ-esek színében az őszi budapesti főpolgármester-választáson.

Miközben Ön ezt olvassa, valaki máshol már kattintott erre:

A Fidesz ismét megmutatta az egyik legnagyobb erősségét, a Tisza csak számháborúzott – ez kulcsfontosságú lesz a választásokon

A Fidesz ismét megmutatta az egyik legnagyobb erősségét, a Tisza csak számháborúzott – ez kulcsfontosságú lesz a választásokon
Tovább a cikkhezchevron

Tizenhat évvel ezelőtt, ugyancsak a tél vége felé járva a sajtóban heteken át ment a vad találgatás arról, hogy az SZDSZ milyen feltételekkel lenne hajlandó összeállni a szocialistákkal a választás után. Nem egy tudósító tudni vélte: az SZDSZ feltétele, hogy Kuncze Gábor legyen a miniszterelnök, Horn Gyula pedig lépjen hátrébb egyet-kettőt. Mivel az első fordulóban az egykori állampárt a vártnál jóval több szavazatot kapott, a liberálisok pedig gyengébben szerepeltek, elillant Kuncze kormányfői ábrándja, ám – ahogyan a Frankfurter Allgemeine Zeitung szerzője megjegyezte - így is »ügyes sakkhúzásnak bizonyult, hogy az SZDSZ nem Pető Iván pártelnököt, hanem Kunczét jelölte a miniszterelnöki posztra«. A tudósító, Matthias Rüb emlékezetessé vált érvelése szerint Kuncze segítségével az SZDSZ könnyebben válhat széles támogatottságot élvező néppártá, mert ő »a szakértelem és a nyugodt vita embere és nem zsidó«.”

az eredeti, teljes írást itt olvashatja el Navigálás

Összesen 27 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
miloka
2010. február 09. 18:45
Azért az olyan aranyos lenne, ahogy Dörmögőke a kezében egy "Lop Stop" táblával kampányolna most így 2010-ben!( ahogyan tette 2002-ben) S még aktuális is lenne!
Válasz erre
2
0
imres
2010. február 09. 17:22
Ha igaz a hír - bár én ebben erősen kételkedem - akkor működik a vetésforgó.
Válasz erre
0
0
Diocles
2010. február 09. 11:34
nem hiszem, hogy Kunczénak bármi esélye volna. ne feledjétek, hogy ősszel már a Fidesz kezében lesz a média jó része, Kunczéról azt adnak le, amit akarnak a révészmártíriuszozástól a megélhetési bűnözésig. Kuncze azért volt sokáig sikeres, mert a média fedezte, ez már nem lesz így. Nem tudna nyerni, akkor meg minek égesse magát? Azért, hogy kettővel több szoci legyen a közgyűlésben? Ugyan.
Válasz erre
4
0
zsanett-kúnrum
2010. február 09. 11:10
én meg úgy hallottam hogy akkor Pető Iván készült miniszterelnöknek
Válasz erre
0
0
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!