Cameron és Orbán: két külön világ

2010. február 11. 19:26

Orbán gazdaság- és társadalompolitikája erősen populista, baloldali és semmi esetre sem angolszász típusú konzervatív.

2010. február 11. 19:26
„David Cameron (angol konzervatív pártelnök) és kollégái összes megnyilvánulásán az elv- és szakszerűség, valamint a polgári jó modor és mérsékelt hangnem uralkodik. Ez aligha mondható el Orbán Viktorról.

Nos, ha a kedves olvasó idáig eljutott, már maga is mosolyog azok igyekezetén, akik Orbánt Cameronhoz hasonlítják. Azt az Orbánt, akinek pártja folyamatosan kettős beszédet alkalmaz: elég csak az „én kommunistám jó kommunista, a te kommunistád viszont bűnöző” különbségtételre gondolni. Azt az Orbánt, aki soha semmi konkrétumot nem mond. Akiben nincs tisztelet az ellenfél iránt, aki a politika tőle eltérő nézeteket valló szereplőit ellenségként, netán ördögként mutatja be. Akiket ördögként is kell kezelni: el kell taposni, meg kell semmisíteni vagy börtönbe kell zárni. Azt az Orbánt, aki mereven elutasítja a reformokat: úgy csökkentené az állami bevételeket, hogy közben nem tenné hatékonnyá az államháztartást. Vagyis pótlólagos erőforrásokat vonna be a korrupt, jövőfelélő állam szerkezetének fönntartásához. Le is leplezi magát, hiszen 7%-os deficitről beszél. De azt is tegyük hozzá (amit Orbán persze elhallgat), hogy ezt csak és kizárólag külföldi kölcsönökből tudná finanszírozni, ami tovább növelné az így is égbekiáltó eladósodottságunkat. Arról nem is beszélve, hogy ezt az államháztartás-szerkezetet nem finanszíroznák a nemzetközi pénzügyi szervezetek, amint ezt az IMF tárgyalója világossá is tette a közelmúltban.

Orbán tehát egyszerre keni el a tényeket és blöfföl. Cameron ilyet nem tesz.

Orbán és a Fidesz a jelenlegi nagy és pazarló, gondoskodó állam modelljében hisz. Szemmel láthatóan nem hisz a szabályozott de szabad versenyben, az egyéni kezdeményezések előtt álló akadályok mind teljesebb lebontásában. Elutasítja a globalizációt, s ahelyett, hogy az emberi fejlődés ezen – valóban gyakran kártékony tüneteket produkáló – szakaszában a kölcsönös előnyök kiteljesítésén fáradozva fogna össze másokkal és törekedne a magyar nemzeti érdekek képviseletére, sokkal inkább befelé forduló, nacionalista utat választ. Fundamentalista retorikával él és kokettál a szélsőjobbal, csak azért, hogy szavazatait maximalizálja, holott ezáltal éppen az eszmék relativizmusát hirdeti és ejt foltot sokak számára szent értékeken. Mindebből logikusan következik, hogy Orbán és pártjának gazdaság- és társadalompolitikája sokkal inkább erősen populista, baloldali és semmi esetre sem (angolszász típusú) konzervatív. Cameron ezzel szemben élesen elhatárolja magát minden szélsőségtől.”
az eredeti, teljes írást itt olvashatja el Navigálás

Összesen 20 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
Horacio
2010. február 11. 23:24
Szabika, vajon kinek a kormánya alatt kerülhettél ki Los Angelesbe ?? Bokros? Horn? Fletó? Fél év múlva nem egy konzulátust, hanem egy vidéki börtönt nézzél ki magadnak, ahova havonta egyszer eljárhatsz beszélőre Ibikéhez és Somogyihoz.
Steppenwolf
2010. február 11. 22:00
Az angolszász konzervatív nem bújik a mentelmi joga mögé, ha bűncselekmény gyanújával nyomoz ellene az ügyészség. Az angolszász konzervatív nem próbálja szó szerint eltenni láb alól pártbeli vetélytársait és azokat, akiknek más a véleményük. Az angolszász konzervatív nem szövetkezik jogerősen elítélt bűnözőkkel. Az angolszász konzervatív képes felismerni azt a pillanatot, amikor még elegánsan le lehet lépni. Az angolszász konzervatív nem szarik oda, ahonnan korábban evett. Folytassam még?
de ki az a Gyurcsányi?
2010. február 11. 21:49
Na, K-B Szabika ezzel a szösszenetével alaposan mellétrafált. http://mandiner.hu/cikk/lazadas_az_mdf-ben_
grny
2010. február 11. 21:16
Szabolcs hülye. Egyszerűen, de nagyon.
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!