Kormányfőként tönkrevágom az országot, így segítem felnőni a radikáljobbot, aztán kampányolok is nekik kicsit.
2010. január 20. 12:35
p
0
0
9
Mentés
„A kolléga egyrészt nem veszi észre, hogy a »felheccelt jobboldali radikálisoknak« van saját pártja, nagyjából akkora kezd lenni, mint az MSZP. Ez pedig nem a Fidesz. Úgy nevezik magukat: Jobbik. A Fidesznek tehát, ha nyer, egyáltalán nem érdeke, hogy nekik politizáljon. Ahhoz persze, hogy az ember vágyjon az elmúlt nyolc év bűneinek feltérképezésére, egyáltalán nem kell radikálisnak lenni. Ezért elképesztő, amit Gyurcsány sugalmaz: hogy a Fidesz sem gazdaságilag, sem elszámoltatásilag nem cselekszik majd, csak úgy ímmel-ámmal. »Mérsékelt kielégítés«.
Merthogy itt a Jobbik, amely szavakban az elmúlt húsz év pusztulását akarja, teljes újrakezdést, stb. Gyurcsány nekik kampányol. Azt üzeni: kedves engem utálók, ha valódi változást akartok, ne a tutyimutyi Fideszre szavazzatok. Azért ez szép. Kormányfőként tönkrevágom az országot, így segítem felnőni a radikáljobbot, aztán kampányolok is nekik kicsit. Persze érthető az igyekezet. Minél többen szavaznak a jobbos táborból Vona Gáborékra, annál jobb Gyurcsánynak. Minthogy várhatóan az MSZP is növekedésnek indul nemsokára (a csodafegyver mindjárt eldördül: holnapi lapszámunkban bárki részletesen olvashat a kezdődő, kampányidőszakra időzített szoci pénzszórás mértékéről), ha a Jobbik is megnő, meg az MDF-SZDSZ is bejut, elképzelhető, hogy a Fidesznek csak a mandátumok 49 százaléka jut. És nem tud kormányt alakítani. És akkor tényleg nem lesz itt semmiféle változás.”
Történelmi döntést hozott a román alkotmánybíróság, amikor megsemmisítette az elnökválasztás első fordulójának eredményét. A hivatalos indoklás szerint a demokrácia védelmében tette, sokak szerint viszont csupán a hatalmát mentő, későn ébredő elit kapkodását látjuk.
Több mint 10 százalékkal nőtt az egyéb építmények építése havi alapon, ami főleg a költségvetési szférához köthető, ám a cégek óvatosak. A jövőbeli fellendüléshez a gazdasági kilátások javulása szükséges, ami az egész ágazat lendületét visszahozhatja – véli a Makronóm Intézet elemzője.