Hetilap

Jön a harmadik világháború?

Eszkaláció a Közel-Keleten
VI. évfolyam 16. szám

Figyeljünk a kiégés jeleire!

2019. április 18. 20:58

Pályakezdőként már a nyugdíjas éveinket várjuk, munkahelyünkre csak hosszú készülődési idő után, jó nagy adag gyomorgörccsel karöltve indulunk el.

2019. április 18. 20:58
Ács-Fehér Kinga
20on

„Kimerültség, motivációhiány

A kiégés egyik legfőbb tünete az erőtlenség. Ekkor megállás nélkül fáradtnak érezzük magunkat: se kedvünk, se energiánk semmihez, még ahhoz sem, ami régen lázba hozott. Ebben az állapotban pályakezdőként már a nyugdíjas éveinket várjuk, munkahelyünkre csak hosszú készülődési idő után, jó nagy adag gyomorgörccsel karöltve indulunk el.

Feledékenység, koncentrációhiány  

A Burnout-szindróma gyakran párosul feledékenységgel és koncentrációhiánnyal is. Jellemző a »semmire sincs idő« érzés: előfordulhat, hogy pontatlanok vagyunk a határidők betartásában, az összetettebb feladatok pedig egyre nagyobb kihívást jelentenek számunkra. Munkánk szervezetlenebbé válik: az eddig megszokott precizitást és magabiztosságot egyre ritkábban érzékelik munkatársaink.

Egészségügyi problémák

Amikor testünk kimerül, azt az immunrendszerünk is érzi, fertőzésekre és megfázásokra sokkal fogékonyabb lesz a szervezetünk. Érdemes átgondolni, hogy többször betegedtünk-e meg az elmúlt fél évben, mint általában szoktunk.

A tartós burnout számos egyéb betegségnek is lehet a kiváltó oka. Mellkasi fájdalmat, légszomjat, gyomor- és bélrendszeri fájdalmat, ájulást, fejfájást, emésztési problémákat és szívpanaszokat mind a kiégés tüneteiként tartják számon. A felsorolt tünetek persze más betegségek előfutárai is lehetnek.”

Játsszon és nyerjen páros belépőt!
az eredeti, teljes írást itt olvashatja el Navigálás

Összesen 15 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
syphax
2019. április 22. 10:29
A "KIÉGÉS" ott kezdődik, hogy valaki sokat beszél a KIÉGÉSRŐL. És addig-addig beszélnek "róla", míg előbb-utóbb eccercsak inkarnálódik a kiégés bennük, az erről sokat szövegelőkben. Aki dolgozik, gyerekeket szül és nevel és küzd az ÉLET feladataival-nehézségeivel, az ELFÁRAD és nem "KIÉG".
puszika
2019. április 20. 17:28
Leányom! A mai nyugdíjas korosztálynak soha nem voltak ilyen tünetei,vagy ha nagy ritkán voltak is .................LEGYŐZTÉK!!! Nos ez hiányzik belőletek,de nagyon!! Az a legnagyobb baj,hogy túl sokat foglalkoztok önmagatokkal. A jól végzett munka GYÓGYÍT!!
IV. Fawkes
2019. április 19. 08:25
Ez nem kiégés; ha egy pályakezdő nem tud magával mit kezdeni, nem lelkesíti semmi, az a generációja neveltetésének a problémája, ahogy a minap egy gyermekpszichológus be is ismerte.. Mindent megkapnak, amire csak rápillantanak, nincs semmi motiváció az életükben, nem tanultak meg akarni, tenni, alkotni.. A kiégés az, ha évek, évtizedek óta élvezettel teszed, ami a munkád, de egyszer csak azt veszed észre, hogy már nem okoz örömöt. A pirosdorcós generációnak már az óvoda nagycsoporttól nincs öröme semmiben..
balbako_
2019. április 19. 07:33
Valaki vagy szereti a munkáját, vagy azért csinálja, mert megfizetik. Ez utóbbiakra jellemző a felsorolt tünetegyüttes. Meg persze a munkahelyi légkörre. Ez utóbbin már lehet változtatni, mert munkaerő hiány van.
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!