Pető Péter: Diktatúrából diktatúrába vergődünk

2018. szeptember 25. 13:57

A liberális demokrácia végéről vitázott Pető Péter és Bencsik Gábor.

2018. szeptember 25. 13:57

Az ATV Egyenes beszéd című műsorában Pető Péter, a 24.hu főszerkesztő-helyettese és Bencsik Gábor, a Magyar Krónika főszerkesztője beszélgetett arról, hogy vajon a közép-európai térségből eltűnik-e a liberális demokratikus berendezkedés.

„A liberális demokrácia története kódolta azt, hogy a liberális demokrácia története véget ér (...) A magyar helyzet annyiban – nyilván – speciális, hogy egy diktatúrából diktatúrába vergődő erős demokratikus hagyományok nélküli, polgári középosztály nélküli országban vagyunk.” – mondta Pető a 24.hu hírportálon megjelent cikke kapcsán.

Sajnos úgy érzem, hogy a liberalizmus elszívta a baloldal erőit az elmúlt néhány évtizedben, és ebből azt vette ki, hogy minden áron elnyomottat keres. Lehetőleg nem nagy számú, konkurens elnyomottat. Mondhatnám a liberális anyuka azzal engedi el a liberális gyermekét, hogy »nekem elnyomottak nélkül haza ne gyere, fiam« – reagált Bencsik.

Összesen 58 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
istvánkeve
2018. szeptember 27. 11:24
PePé érdekes világképéhez most csupán 3 adalék: - a "liberálisok" "demokráciáját" nem Orbán Viktor, hanem a magyar szavazó szüntette meg (párszor már); - a szegregáció ismérvének forrása nem a "szabad iskolaválasztás", hanem a településszabadságból adódó kulturális, anyagi, stb. közösségi "homogenitás". Ha PePé az ózdi cigánytelepröl (mint lakóhelyéröl) okoskodna feltehetöen javulna az érveinek a plauzibilitása; - érdekelne PePé válasza arról, hogy a "liberálisok" "demokráciájában" mi volt az oka az oligarchák robbanásszerü szaporodásának?
zolizolizoltan
2018. szeptember 26. 12:37
Az emberek számára a jóllétük a legfontosabb és csak utána jön, hogy diktatúrában élnek-e. Ezt már Kornai is leírta. A neoliberálisok megfordították, nekik a demokrácia fontosabb, mint az emberek jólléte. Ezért nem lehetnek népszerűek Európában a liberális pártok. Kivéve a svédeket, mert az ottani liberális pártok nem fordították meg a sorrendet, nekik az emberek jólléte a legfontosabb.
korona
2018. szeptember 26. 10:11
Magyarországot sikerült egy modern feudalizmusba belefejleszteni. A Vezér mindent megtehet, minden csak rajta keresztül történhet. A "pórnép" feltétel nélkül HISZ a Vezérnek, még akkor is, ha a dolog mindennek ellentmond. A Vezér hívei tényleg HÍVŐK lettek , a vallásuk neve FIDESZ, istenük a Vezér. Az IGAZI hívő még azt sem bánja, ha lepusztultan kell neki élnie, mint Orwell: 1984 című regényében, akkor is hinni fog a Vezérben. Olyan bizáncias társadalom lettünk, ahol a színfalak mögött nagyon aljas, nagyon gonosz cselszövések történnek a gazdagodásért. A Vezér elhiteti a neki hivőknek, hogy minden, amit tesz, értük teszi és , ha kell még az ördöggel is alkuszik, szövetkezik. Értük. Miközben ő is az általános életelvet követi: minél gazadagabbnak lenni, hogy a megragadott hatalmat finanszírozni tudja. Nem hiányoznak a látvány kirakatok, a csábítás eszközei. A Vezér pénzt juttat a sleppjének, nehogy leszakadjanak, tehát korrumpálja őket, lásd: képviselői fizetése emelése. A Vezér elsöpörte a terveiből a "jóléti államot", helyette a "munka alapú" társadalmat találtatta ki tanácsadóival (dolgozz, míg meg nem döglesz, de a temetésedre gyűjts előre pénzt!). A Vezér tévedhetetlen, mint a pápa. És mind ezt a modern technika kütyüözöne közepette. Ez a rezsim magától soha nem fog megváltozni, mert a beállított társadalom maga generálja a híveket - természetesen a pénzhez jutás meglebegtetésével. Társadalombiztosítás, nyugdíj nem kellenek. El is lettek törölve. Az iskolák és az egészségügy pedig legyen teljesen fizetős, de ezerféle adó az kell! Egyes etnikumok kivételt képeznek a bíróságokon, nem ítélik el őket, de a magyart azonnal. Hiába, a szív haza húz. Modern feudalizmusban élünk.
korona
2018. szeptember 26. 09:47
(bnemásoltírás)alkotmányról--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- EGYÁLTALÁN JÁR-E A NYUGDÍJ BÁRKINEK IS EZ IS A DIKTATÚRA JELLEMZŐJE "Az Alkotmánybíróság ugyan a lecserélt alaptörvény alapján korábban kimondta, hogy a társadalombiztosítási rendszerbe befizetett hozzájárulást, annak mértékéig védi a tulajdonjog, de Szentpéteri Nagy Richárd alkotmányjogász szerint az új Alaptörvény értelmében senkinek sem jár alanyi jogon az állami nyugdíj. Ez nem jelenti azt, hogy ne létezne törvényi szabályozás alapján működő rendszer, de azt igen, hogy a korábbi Alkotmányba foglalt szociális biztonsághoz fűződő jogi garanciát a Fidesz megszüntette. Erre elsőként Mihályi Péter közgazdász figyelt fel. A szakember szerint az állam szociális szerepfelfogása az új Alaptörvénnyel olyan, mintha valakinek égne a háza. Neki mindenféle befizetés nélkül jár a tűzoltóság szolgáltatása, de ha ez elmarad, nincs kinél reklamálni a leégett ház miatt. Azzal, hogy a Fidesz kivette az Alkotmányból a „társadalombiztosítás” szót, felszámolta a lehetőségét, hogy a nyugdíj egyoldalú változtatásakor felsőbb fórumhoz lehessen fordulni. Mihályi szerint a munkáltatók 27 százalékos TB-t fizetnek alkalmazottaik után, de az csak a költségvetési törvényben dől el, hogy abból a kormány mennyit költ egészségügyre, nyugdíjra. Nem számít, hogy az elmúlt 30 évben ki mennyit fizetett. Alkotmányjogi garanciák híján nincs hova fordulni, ha az állam úgy dönt, hogy nemzetgazdasági érdekekre hivatkozva csökkenti, átcsoportosítja, vagy visszatartja a nyugdíjakat."
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!