Hetilap

Jön a harmadik világháború?

Eszkaláció a Közel-Keleten
VI. évfolyam 16. szám

Brüsszel visszaüzent Orbánnak

2018. szeptember 16. 12:01

Ez az epizód mutatott rá arra is, hogy mennyire meddő egy ilyen vita, pontosabban mennyire reménytelen vállalkozás meggyőzni a NER korifeusait bármiről.

2018. szeptember 16. 12:01
Mátyás Győző
168 Óra

„De azért voltak derűs pillanatai is a vitának, amikor a mi bölcs vezetőnk tréfálkozott, ekként szólva: »Mi sohasem vetemednénk arra, hogy elhallgattassuk azokat, akik nem értenek egyet velünk.« Mondja ezt egy olyan hatalom fejeként, amelyik (strómanja révén) újságot zárat be, a sajtó nagy részéből propagandagenerátort kreál, a kritikus civilszervezeteket vegzálja. S amelyikkel kapcsolatban az ominózus jelentés egyik legsúlyosabb vádpontja éppen a szólásszabadság korlátozása. Hát jót derültünk.

Többek között ez az epizód mutatott rá arra is, hogy mennyire meddő egy ilyen vita, pontosabban mennyire reménytelen vállalkozás meggyőzni a NER korifeusait bármiről.

Jó dolog, hogy az európai közösség képviselői – félbehagyva a pártpolitikai iszapbirkózást – nagy többségben demonstrálták, hogy fontosak számukra a demokrácia értékei, a jogállam, az alapvető emberi jogok tisztelete, olyasmik, amiktől az Európai Unió az, ami. S ekként kijelölik a határt, amit nem léphet át az, aki ennek a közösségnek a tagja kíván lenni. Ez a fajta önterápiás kiállás nagyszerű dolog, csak igazán sok értelme nincs olyanokkal szemben, akik kétharmados magasságból tesznek mindenféle elvre, s csupán hatalomtechnikai (na jó: pragmatikus) megfontolásaik vannak. Minek következtében az érvelés koherenciája vagy tárgyszerűsége sem tartozik fő erényeik közé.

Nem csoda, hogy Orbán Viktor Strasbourgban előállt a Világok Harca politfantasy hardcore változatával, azzal, hogy itten a megveszekedett bevándorláspárti összeesküvők azért állnak bosszút rajtunk (bántják a magyart!), mert nem engedjük, hogy kedvükre telemigránsozhassák az országunkat. Hogy ez a fikciós elbeszélés nem teljesen kvadrál az igazsággal, az nem zavarja, mint ahogy az sem, hogy a vita nem erről a kérdésről szólt. Minthogy a jelentésnek csak töredéke foglalkozott a migrációval, s annak is főként emberjogi vonatkozásaival. A riport azt taglalta, hogy a NER égisze alatt mivé is sikerült silányítani a demokráciát és a jogállamot. A mi bölcs vezetőnk azonban csak színezte a víziót a migránssimogató gonosz és a hős bevándorlásellenes végvárvédők csatájáról. Nyilván, hiszen ez a retorika eddig népszerűséget és győzelmeket eredményezett. Ami érthető, mert a Fidesz egy súlyos problémát, illetve az azzal kapcsolatban kialakult morális pánikot és félelmeket használta fel politikai narratívája kialakításához. (Ami elég sajátos pályára tereli a hős kormányerőket a tényleges megoldás terén is. Angela Merkel éppen most a közös határvédelem megerősítését helyezte kilátásba, amit a Fidesz korábban egyenesen követelt! És lám, most a páratlan NER-garnitúra úgy fordította le mindezt a híveknek, hogy Brüsszel direkt zsoldosokat fog küldeni Magyarországra, hogy betessékeljék a migránsokat. Ha csak úgy nem…)”

Játsszon és nyerjen páros belépőt!
az eredeti, teljes írást itt olvashatja el Navigálás

Összesen 60 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
tango47
2018. szeptember 17. 10:56
Sokan mondják, hogy az ellenzékinek mondott politikusok a sajtó megállapításaiból élnek, mert saját gondolatuk már nincs. Kezdek rájönni, hogy az újságírók pedig egyre többen, az online sajtó kommentelőinek megállapításait kölcsönzik ki (néha megszelídített formában). Mátyás cikkében ráismerek a 444 nótórius kommentelőinek csőlátású mondanivalójára.
Balango
2018. szeptember 17. 10:42
Európai közösség? Elmondhatjuk: volt egy álmunk egy európai KÖZÖSSÉGRŐL. Hogy mi lett ebből az álomból? Nem tudom. De amíg ezen töprengünk, szemlézzük egy kicsit a Wikipédia "Birodalom" szócikkét: A birodalom politikai-politológiai kifejezés, amely erős központi hatalom (egyszemélyi uralkodó vagy uralkodó csoport) által irányított, földrajzilag kiterjedt és számos országot-népcsoportot összefogó államalakulatot jelöl. A birodalom, mint politikai-katonai-gazdasági struktúra kialakításának két módja lehetséges: az egyik a „területi birodalom”, amely közvetlen hódítás és katonai erő alkalmazása útján keletkezik és a katonai erő továbbra is fontos szerepet játszik a birodalom fenntartásában és az uralkodó akaratának érvényesítésében, illetve a másik a „hegemonikus birodalom”, amely inkább a gazdasági-politikai kényszerítés eszközeivel élve hajtja uralma alá a kisebb, gyengébb államokat (ennek ellenére jelentős szerepet játszik a látszat, hogy az uralkodó, „ha muszáj”, erőszakkal is érvényt tud szerezni akaratának). Az előbbi birodalom közvetlen politikai irányítást és kezdetben nagyobb kohéziót biztosít, de a birodalom kiterjedését korlátozza, hogy a meghódított területeken helyőrségeket kell létrehozni és fenntartani, a központi hatalom ellen felkelő csoportokat-népeket legyőzni stb. A hegemonikus birodalom látszólag kisebb gazdasági és politikai hatalmat képvisel, de nem veszi annyira igénybe a birodalom katonai erejét, amely rugalmasan bevethető további hódításokra vagy a belső rend fenntartására. A birodalom politikai értelmezése A birodalom olyan államalakulat, amelyben az uralkodó népcsoport politikai-katonai fennhatósága alatt tart számos más, kulturálisan és etnikailag is eltérő népcsoportot. A szövetséggel ellentétben, amely a különálló népek, népcsoportok önkéntes tömörülése, a birodalom létrehozásához minden esetben valamilyen kényszerítő erő alkalmazása szükséges. A területi birodalmak esetében ez katonai erő és közvetlen hódítás, míg a hegemonikus birodalmak esetében a katonai erő mellett előtérbe kerül a politikai-kulturális-gazdasági dominancia is. A birodalom létrehozásának egyik módszere volt az "oszd meg és uralkodj", vagyis olyan helyi konfliktusok kiaknázása-kirobbantása, amelyek végül a szemben álló államokat meggyengítették és a birodalom hatáskörébe vonták.
Volo
2018. szeptember 16. 20:42
Az oroszok kiverték a kommunista vezetőket Moszkvából, azok most Brüsszelben álnéven fejtik ki átkozott tevékenységüket! A rohadt ember pusztító elvű tömeggyilkosok, most liberális címen Brüsszelből okádják a "parancsaikat" az alattvalóknak!
formaegy
2018. szeptember 16. 18:32
"...az ominózus jelentés egyik legsúlyosabb vádpontja éppen a szólásszabadság korlátozása." Eddig olvastam. Tudod jó vastag bőr van a pofádon amikor folytatod a hazugság aljasságát! Na ezért vagytok a trágyadombra dobva! Újságokat zárat be? Az újságok eladók voltak, ahol van egy eladó, és egy vevő! - igaz? Vagy van egy seggdugacsotok aki egyik napról a másikra nem finanszírozza tovább az újságot, és a Tv-t (a Simicskátok) majd a tv-t eladja - igaz? A szólásszabadsággal mi a bajod te féreg? Naponta fröcskölitek az aljasságaitokat, a gyűlölet legmagasabb fokát szórjátok szét, az uszítás legmagasabb fokát gyakoroljátok naponta..... Miről beszélsz te féreg? Arról van szó, hogy aljas módon mivel a magyar emberek a pöcegödörbe dobtak benneteket külföldi segítséggel akartok hatalomra kerülni! Mocskos aljas dögök vagytok, akik képesek lennének polgárháborút is kirobbantani, csakhogy puccsal hatalomra kerüljetek! Aljas mocskos kommunista férgek vagytok, akik mindig odadobják az országot valamely diktátor hatalomnak, mert magatok életképtelen szarháziak vagytok! Szégyelljétek magatokat mocskos hazaárulók! Magyarországra uszítottátok a mocskos, gyilkos, Európa békéjét felszámoló szarházi külföldi férgeiteket, és még van pofád megszólalni? A hazugságaidat fröcskölni tovább? Nem tud az ország békében, nyugalomban élni, mert napi szinten ömlik belőletek a gyűlölet, az uszítás, és aljas módon a külföldi szarháziakat is az országra uszítottátok! Szégyelld magad te hazug kommunista szaralak!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!