Németország az utolsó pillanatban verte Svédországot

2018. június 23. 22:41

Az oroszországi futball-világbajnokság egyik legizgalmasabb mérkőzésén Németország az utolsó utáni pillanatban, Kroos művészi találatával menekült meg a kieséstől. Németország-Svédország 2:1

A Németország–Svédország-mérkőzés mindkét fél számára kiemelt jelentőséggel bírt: a döntetlen mindkét csapat számára azt jelentette volna, hogy a továbbjutás lehetőségéről a harmadik mérkőzés dönthet csak. Ennek megfelelően harciasan kezdett mindkét válogatott, ám a szerencse a svédeknek kedvezett: az első félidő hajrájában Toivonen ejtette át Neuert.

A második játékrészben Németország feltámadt, és végig nyomás alatt tartotta a svéd kaput. A próbálkozásokból hamar gól született, Reus a 48. percben egyenlített. A német presszió csak fokozódott, amit olykor megtört egy-egy jól felépített svéd kontra. Fordulópontot jelentett a 81. percben Boateng kiállítása, innentől a svédek vették át a kezdeményezést.

Az extrém hosszú hosszabbítás végén azonban csattanós választ adtak a beszoruló németek: szabadrúgásból Kroos mesterien csavart az ellenfél hálójába. Németország-Svédország 2:1, a Nationalelf egyelőre megmenekült a kieséstől.

Összesen 91 komment

Berecskereki
2018. június 24. 16:06
A csoportok sorrendjét a következők szerint állapítják meg több szerzett pont az összes mérkőzésen (egy győzelem 3 pont, egy döntetlen 1 pont, egy vereség 0 pont), jobb gólkülönbség az összes mérkőzésen, több lőtt gól az összes mérkőzésen. Ha két vagy több csapat a fenti három kritérium alapján is azonos eredménnyel áll, akkor a következők szerint kell meghatározni a sorrendet: több szerzett pont az azonosan álló csapatok között lejátszott mérkőzéseken, jobb gólkülönbség az azonosan álló csapatok között lejátszott mérkőzéseken, több lőtt gól az azonosan álló csapatok között lejátszott mérkőzéseken, Fair Play pontszám (-1 pont egy sárga lapért, -3 pont két sárga lapot követő piros lapért, -4 pont egy azonnali piros lapért, -5 pont egy sárga lap és egy azonnali piros lapért); Sorsolás
atila68
2018. június 24. 11:19
Rákerestem erre a Boatengre... Nem értem. Pont mint a Tunézia - Belgium métkőzés. Elkezdtem nézni, és nem értettem miért a belgák vannak pirosban. Aztán leesett a tantusz.
Haragosi
2018. június 24. 11:12
Miért kellett még 5 perc hosszabítás a végén? Az első félidőben orrtörés-ápolás történt és 2 percet hosszabbítottak. A második félidőben mi történt, hogy ennyi hosszabítás kellett?
Crüwel
2018. június 24. 10:43
Hagyjuk ezt a videobirosdis baromkodast vegre , lathatoan semmi ertelme ,- igen tevedhet a biro ( de a video biro is ) ami eldonthet meccseket, de ez is a sporthoz tartozik. Most kezdtek igazan alkalmazni es mar egy csomo vitat gerjeszt eddig teljesen egyertelmu helyzeteknel is , mi lesz ha kacifantosabb lesz a helyzet es a meccs teljes osszkepet nezve kiderul hogy a videobiro dontotte el a meccset tevesen holott pont az lenne a cel hogy kizarjuk a tevedes lehetoseget. Csak egy pl.egy ziccert helyzetet megallit a biro les miatt ami nem volt az majd az ellentamadasbol jon egy tizenegyes gyanus helyzet a biro nem iteli annak de a videobiro raszol hogy fujd be.... ezzel a videos baromkodassal szerintem csak behoztak meg egy elemet ami nem a focirol es a palyan mutatott teljesitmenyrol szol hanem egyel tobb lehetoseg a hibazasra. A bironak ( aki a palyan van) egy pillanat alatt kell dontenie mint ahogy a jatekosoknak is (pl golhelyzetben ) mindketto hibazhat es ez teszi igazabol jatekka a jatekot ,- teljesen felesleges ezt bonyolitani raadasul rosszul. Ja es tegnap a nemeteknek szurkoltam.