Az uniós konfliktusok gyökerei

2018. május 17. 16:32

Az EU csupa relatív értéket istenít: a multikulturalizmust, a színességet, a megítélésmentességet.

2018. május 17. 16:32
Botos Katalin-Lovas Rezső
Magyar Idők

„Nem kell a történelmet isteníteni, idealizálni, de megtagadni sem. A mi közép-európai tapasztalataink sok mindent más fényben világítanak meg, mint nyugati polgártársainkéi. Minket hazaszeretetünk, hitünk tartott meg katasztrófák során keresztül. Ne kívánják, hogy azt egy nemzetközi kormányzat diktátumára megtagadjuk!

A nulladik év (1945) cezúrája mintegy megszünteti a történelmi folytonosságot. A múlt megtagadásának légkörében különösen nagyot szólt a magyar alaptörvény. Aki tagadja a folytonosságot, az nem képes tanulni a múltból. Ezzel jutunk vissza az Európai Unió és Magyarország eszmei konfliktusának gyökeréig: az alaptörvény értelmezéséig, amit az EU valamiféle kulturális bűncselekménynek tekint. Füredi szerint az EU-ban »a történelmi folytonosságon alapuló erkölcsi normákat épp azért vetik el, mert azok akadályozzák a szabálygyakorlási folyamatban összetákolt, politikailag irányított értékek terjedését«.

Az EU csupa relatív értéket istenít: a multikulturalizmust, a színességet, a megítélésmentességet. Ráadásul a gyakorlatban az értékkövetés kettős mércével van tetézve: gondoljunk arra, hogy miközben a muzulmánok a teljes nyilvánosság előtt gyakorolják vallásukat, a karácsony nyilvános megünneplése nem fér össze a politikai korrektséggel. Az EU fő morális értékei ilyképpen nem hitelesek.

Frank Füreditől megtanulhatjuk, hogy nem mi vagyunk illiberálisok, hanem azok, akik az orbáni Magyarországot célkeresztbe állították, és akik ellen Magyarország csupán védi magát: ők a világ illiberális antipopulistái.”

az eredeti, teljes írást itt olvashatja el Navigálás

Összesen 15 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
ValamiFantázadús
2018. május 18. 02:03
"a karácsony nyilvános megünneplése nem fér össze a politikai korrektséggel. " Ezzel beletrafált. Ez évek óta olyan szinten sért meg, mérgesít és háborít fel, amire nem tudok szavakat.
péterx
2018. május 17. 17:49
Martin Schulz a mintapélda : amint választók értékelték , hatalmasat bukott , még az elvtársai is elküldték a búsfenébe , már nincs semmiféle pozíciója .
Kup Lung
2018. május 17. 17:48
Az uniós konfliktusokat mint minden konfliktust meg kell oldani . Az egész élet konfliktusok sorozata . ---- Tehát nem kell túldramatizálni a dolgot . Ráadásul olyan brit médiával indokol a szerző akiknek az országa éppen a kilépési tárgyalások kellős közepén van . ---- Na már ez eleve nevetséges a maga nemében. Az Európai Egyesült Államok vs. nemzetállami (de erős együtt működő és saját jogon kérdéskörökről lemondó ) EU modell nem dőlt el . Közel sem. Ezért kell pl. küzdeni hogy mit is akarunk . ---- Aztán ha eldőlt többségi tagi véleménnyel és nem a 2 középhatalom döntése alapján akkor mindenki csinálhat egy rovancsot hogy mit nyer,veszít vele és eldöntheti újabb népszavazáson hogy ilyen lovat akart ill. tud e ilyen lovon tovább lovagolni . --- Szóval nyugi . Ne hergeljük magunkat feleslegesen . A hídhoz még oda sem értünk .
Megtalálta
2018. május 17. 17:48
Mi nem illiberálisok vagyunk, hanem konzervatívak. Kereszténydemokraták. Keresztény etikára épül a jogrendszerünk. Az egyén szuverenitását a kollektivizmus fölé helyezzük.
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!