Integráció anno és most

2018. május 16. 06:54

Az alapító atyák által elképzelt integráció azonban illúziókra épült, hisz az unióban nincs olyan ország, amelyik akár a GDP-je öt százalékát is beadná a közösbe.

2018. május 16. 06:54
Lóránt Károly
Magyar Hírlap

„Mindez azonban a későbbiekben feledésbe merült, az euró bevezetésénél az unió vezetése semmilyen korábbi tanulmányt, de a kortárs vezető közgazdászok véleményét sem vette figyelembe. Kizárólag a közös pénz stabilitási feltételeinek kidolgozásával foglalkoztak, ami a maastrichti kritériumok formájában öltött testet. Ezzel az Európai Unió letért az integráció útjáról. Ami ténylegesen történik, az birodalomépítés, ahol azokat a pénzügyi eszközöket, amelyeknek az integrációt kellene szolgálniuk, fegyelmező eszközként akarják alkalmazni a birodalmi központ akaratának nem engedelmeskedő országokkal szemben (a Római Birodalomban e feladatot a légiók látták el).

Az alapító atyák által elképzelt integráció azonban eleve illúziókra épült, hisz az unióban nincs olyan ország, amelyik akár a GDP-je öt százalékát is beadná a közösbe, ezért választási lehetőség csak a birodalom és valamilyen nemzetállami együttműködésen alapuló szabadkereskedelmi társulás között van. Ha nem akarunk a birodalmi központ egy kiszolgáltatott provinciája lenni, az utóbbi alternatíva megvalósulására kell törekednünk.

Az európai parlamenti választásokig még egy év hátra van. Hasznos lenne, ha a fenti választási lehetőségeket és azok következményeit valamilyen formában az európai szélesebb közvélemény elé lehetne tárni. A bevándorlás mellett ez lehetne az uniós választások másik fő kampánytémája.”

az eredeti, teljes írást itt olvashatja el Navigálás

Összesen 3 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
Tiszafa
2018. május 16. 12:50
"...választási lehetőség csak a birodalom és valamilyen nemzetállami együttműködésen alapuló szabadkereskedelmi társulás között van." Hát azért van még más is. A kilépés. Azt is komolyan kéne venni! Ugyanis jelenleg a spekulatív alapú dollár pénzközpontúság kb. 2025-ben megszűnik egyeduralkodó lenni. Mellette a már most is beleszólást követelő kínai munka alapú pénzvilág lesz a meghatározó. Tehát jobban járnánk, ha a dolláralapú pénzvilággal együtt elsüllyedő EU-t elhagynánk és erősebb kapcsolatra lépnénk a Peking irányította gazdasági világerővel.
balbako_
2018. május 16. 07:25
Ott tartunk, hogy ami az Unió fődolga lenne - a gazdasági fejlődés minden országában - helyett penetráns beleugatás van minden olyan kérdésben az államok belügyeibe, amikhez semmi közük.
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!