Brüsszelbe hívatták Orbán Viktort

2018. április 30. 11:30

Az Európai Néppárt vezetői tisztáznának néhány kényes kérdést a magyar miniszterelnökkel – közölte a Politico.

2018. április 30. 11:30

A Fidesz pártcsaládja, az Európai Néppárt Brüsszelbe hívta a magyar miniszterelnököt – adta hírül a Politico. A meghívó fél – Joseph Daul, a Néppárt elnöke és Manfred Weber frakcióvezető – célja az, hogy néhány dolgot tisztázni tudjanak az ismét megválasztott magyar miniszterelnökkel. 

A Brussels Playbook szerint Orbán Viktor egy „baráti figyelmeztetésre” számíthat: emlékeztetnék a magyar államfőt, hogy Brüsszel és a Néppárt türelme sem végtelen, valamint a párttagok felé tanúsított lojalitásnak is vannak határai, amennyiben az EU-párti elvek és a jövő évi Európai Parlamenti választások eredményei csorbád szenvedni látszanak. 

A HVG értesülései szerint Orbán Viktor május 2-án utazik Brüsszelbe. 

Összesen 284 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
áfonya
2018. május 02. 03:12
Orbán úr ha Brüsszelbe megy , jól mondogasson oda a szemükbe.... nem szabad finomkodni.
navis praetoria
2018. május 01. 15:35
Orbánnak ügyelnie kell arra, hogy a harmadik kétharmad hatására nehogy elragadja a hübrisz, és gúnyolódjon, meg arcoskodjon. Totál higgadtan, rezonábilisan kell elmondania a néppárti szövetségeseknek mondanivalóját, hogy arcvesztés nélkül mögé tudjon állni a többség. A tét nagy, az érdek nemzeti.
kaltran
2018. május 01. 08:12
Nagyon úgy hangzik a dolog, mint amikor anno Moszkvába hívatták Kádár apánkat. Freudi elszólás Brüsszel részéről, hogy a magát dirigáló úrnak képzelő központi bizottsági elvtársak mit is gondolnak és hogyan is "rendeznék" a dolgokat. Putyinra ugatnak, s közben szovjetebbek a volt Szovjetuniónál, lassan Putyinnak kell figyelmeztetnie a nyugatot, hogy a Szovjetunió újraépítésével hagyjanak fel. Azt viszont nem ártana közölni, felvázolni a magyar lakossággal, velünk is akik a Fideszre szavaztak, hogy ha az a tervünk, hogy elmegyünk a falig, akkor ez miben áll? Hol a fal, milyen messze van, odavezető lépéseink melyek, mire számíthatunk, (apróra, ne kerteljenek) mit vállalunk be és miért, mit nem vállalunk be és miért, van e veszteségkalkuláció, milyen jogi és egyéb védekezési módok léteznek, s nem ártana feltérképezni, végső esetben melyek lehetnének az EU-ból való kilépés előnyei illetve hátrányai. Azt sem ártana tudni, ha hivatalossá tennék, hogy jöhetnek a migránsok amennyien akarnak (mármint az EU-ba) akkor hogyan tudjuk megkadályozni, hogy ezt Mao-n keresztül tegyék? Vagy meghajlunk a kötelezettségnek, és a választási megbízás ellenében a lakosság nyakára hozzuk az orkokat? Ha kilépnénk az EU-ból, akkor ez azt is biztosíthatná, hogy nyugatról se tudjanak be és vagy visszaszivárogni migránsok hozzánk (Íme egy előny, a kilépést támogatandó). Sok a kérdés - kérdés van-e rá válasz és eszköz a végigvitelre?
fapipa
2018. április 30. 22:44
Szerintem a 2/3-d a néppárti frakciót is meglepte. Még én sem voltam benne biztos. Úgyhogy most éppen elég kérdésük lehet a dr. miniszterelnök úrhoz. Ezért hívták meg.
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!