A Forbes leszállította az év közéleti vicclistáját

2017. április 06. 19:31

Nevetett már ma? A Forbes szerint a momentumos Orosz Anna, a TASZ-os Kapronczay Stefánia és a Helsinki Bizottságot vezető Pardavi Márta befolyásosabbak, mint a női országgyűlési képviselők.

2017. április 06. 19:31

Ezt írja a Forbes legfrissebb számában megjelenő listáról a Kreatív:

A közéleti lista első hat helyezettje valamilyen módon a kormányhoz, illetve a kormányfőhöz kötődik. A listavezető ismét Lévai Anikó, Orbán Viktor felesége lett, őt Szemerkényi Réka követi, aki Washingtonban nagykövetként képviseli Magyarországot (a közeli felmentéséről szóló hír lapzárta után érkezett). A Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság elnöke; Karas Mónika a harmadik.

Helyet kapott rajta az Országos Bírói Hivatal elnöke, egyben Szájer József fideszes EP-képviselő felesége, Handó Tünde (4.), az utóbbi időben médiabefektetéssel is foglalkozó Terror Háza Igazgató Schmidt Mária (5.) is. Hetedik helyezett a listán a hazai sportéletet felkavaró háromszoros olimpiai bajnok Hosszú Katinka lett. Érdekesség, hogy a listára egyetlen parlamenti párt képviselője sem került fel, helyett kapott ugyanakkor egy új politikai szervezet, a Momentum elnökségi tagja (8.), Orosz Anna, illetve két jogvédő civilszervezet vezetője (Kapronczay Stefánia, TASZ és Pardavi Márta, Magyar Helsinki Bizottság).

A Forbes óriási wishful thinking alapú listája szerint a momentumos Orosz Anna, a TASZ-os Kapronczay Stefánia és a Helsinki Bizottságot vezető Pardavi Márta nagyobb befolyással bírnak, mint mondjuk a magyar országgyűlés női képviselői. Nincs hát rajta sem az oktatási-kulturális bizottságot vezető jobbikos Dúró Dóra, sem Novák Katalin, az EMMI család-, ifjúság- és nemzetközi ügyekért felelős államtitkára, sem pedig Szél Bernadett, az LMP társelnöke.

Összesen 28 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
Dénia
2017. április 07. 08:04
De akkor most van jelentősége, hogy ők nőneműek, vagy nincs jelentősége? Ez nem számít szexizmusnak liberális felfogás szerint?
Knerten
2017. április 07. 04:42
Orosznak olyan feje van, hogy az már nem is fej, hanem fuj.
annamanna
2017. április 07. 03:13
A társadalomra gyakorolt befolyást inkább lehet mérni például a FB-követők számával; abból a szempontból valószínűleg a legbefolyásosabb nő Rubint Réka, tehát a valóságban ő gyakorolja legnagyobb hatást mások életére. Egy másik szempontból nézve a legnagyobb politikai befolyása Kálmán Olgának lehet, mert a társadalom politikai gondolkodását leginkább ő alakítja, befolyásolja (nőként). A legnagyobb feltűnést, vagy visszhangot kiváltó nők pedig Hosszú Katinka, Sándor Mária, Vajna Tímea és Sarka Kata (persze különböző okokból feltűnőek). A legkedveltebb magyar nő pedig Palvin Barbi lehet (a kedveltségén sokat lendít, hogy nem is él Magyarországon). Az Orbán-családból Ráhel láthatóan nagyobb befolyással rendelkezik, mint az anyja. A parlamenti munkában Szél Bernadett az, aki a leginkább a hátán visz egy pártot, tehát akinek a legtöbb beleszólása van egy párt döntéseibe. Kifelé, az Európai Unió felé pedig a legismertebb, legaktívabb politikai arc Morvai Krisztina; és akkor vele össze is jött a 10. A Forbes listáján felsoroltakról azt sem tudtam, hogy eszik vagy isszák, nem tudtam hová tenni a nevüket, amíg a cikk el nem magyarázta, kiket kell a nevek mögé érteni.
Sir Galád
2017. április 06. 23:47
Igen, nevettem, de azért köszi. Elég röhejes , hogy bárki azt hiszi, hogy bármelyik fideszes női képviselőnek beleszólása van akármibe, amikor az "ő dolguk a szülés". Az ellenzékieknek meg milyen befolyása van? Szóval rajtuk nevessek, vagy rajtatok? Legyen mindkettő:)
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!