Tajvan közelében gyakorlatozott a kínai haditengerészet

2017. január 03. 09:46

A kínai haditengerészet egyetlen repülőgéphordozója és egy kísérő flottilla gyakorlatozott a Dél-kínai tengeren, miután Tajvan partjainak a közelében haladtak el. Az anyahajóról felszálló vadászgépek Kína szerint „rutin gyakorlatokat” végeztek. A történtek tovább növelték a két ország között kiújult feszültségeket.

2017. január 03. 09:46

A kínai haditengerészet egyetlen repülőgéphordozó anyahajója haladt el több hadihajó kíséretében a Dél-kínai tengeren, Tajvan partjaitól kilencven tengeri mérföldre. Kína ezzel nemzetközi jogsértést követ el, Peking azonban nem ismeri el a szigetország függetlenségét és jogot formál a területeire – írta meg a Reuters. 

Az anyahajóról felszálló J-19-es vadászgépek repülési gyakorlatokat végeztek – erősítették meg a kínai Népi Felszabadító Haditengerészet forrásai, a gyakorlatok pontos helyszínét azonban nem határozták meg.

Korábban Donald Trump megválasztott amerikai elnök Tajvannal való telefonbeszélgetése borzolta a kedélyeket Kínában. Trump elnöksége az Egyesült Államok Nixon óta fennálló „egy Kína” politikájával való szakítást jelentheti. 

Decemberben hajtotta végre Kína az első éles lőszeres hadgyakorlatát Korea partjainak közelében, majd december 25-én bejelentette, hogy a szovjet gyártású Liaoning anyahajó és a kísérő flottája „rutin gyakorlatokat” fog végezni a Csendes-Óceán nyugati részén. 

A flottilla Japánban akkor keltette fel a figyelmet, amikor áthaladt az ország Miyako és Okinawa szigetei közötti tengerszoroson. A japán Önvédelmi Tengeri Erők az anyahajóval együtt hat áthaladó hajót, valamint egy átrepülő helikoptert figyeltek meg.

Összesen 17 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
Akitlosz
2017. január 03. 20:24
"Kína szerint „rutin gyakorlatokat” végeztek." Csakúgy, ahogyan az izraeli kémrepülőgépek is Budapest felett Magyarország szerint. A rutin alap szó a politikusi hazudozási kézikönyvben
Wendriner
2017. január 03. 13:44
És?
Hanita
2017. január 03. 13:06
Hajózni kell. Most akkor mi van ?
KannibálTatárÚr
2017. január 03. 10:40
A Kína -Tajwan viszonyt nem kell túl komolyan venni. Még valamikor a 60-as években történt. Ebben az időben rendszeres volt egymás ágyúzása. Egyszer mégis az egyik fél szigorú tiltakozást küldött a másiknak az ágyúzás miatt. Mi történt? A felek között megegyezés volt, hogy melyik napokon szabad ágyúzni, melyikeken nem. Azokon a napokon, amikor nem volt szabad ágyúzni, a parasztok kimentekm a földekre és megművelték azt minden veszély nélkül. Nos, ennek az egyezségnek a megsértése váltotta ki a tiltakozást.
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!