Hashtagekkel bírná politizálásra a fiatalokat a kormány

2015. február 25. 12:01

Hashtag-kampánnyal egybekötött beszélgetésekkel próbálja megismerni a fiatalok nézőpontját az Emberi Erőforrások Minisztériuma. A Rólad szól! című párbeszédsorozat első találkozóján néhány tucat, javarészt középiskolás diák válaszolt az EMMI kérdéseire, és végül a nap szavát is megválasztották – ami majdnem a külföldi munkavállalás lett. Tudósításunk.

2015. február 25. 12:01
Lándori Tamás

Rólad szól! címmel indít párbeszédsorozatot az Emberi Erőforrások Minisztériumának Család- és Ifjúságügyért Felelős Államtitkársága. A program lényege, hogy a kormány megismerje a politikától egyébként távol maradó ifjúság nézőpontját és véleményét az őket érintő közpolitikai kérdésekben, bevonva ezzel ezt a réteget a döntés-előkészítés folyamatába. Az első találkozót a fiatalokkal kedden tartották az Erzsébet téri Design Terminálban.

A beszélgetés előtt Novák Katalin államtitkár tartott rövid sajtótájékoztatót. A politikus elmondta, hogy a programnak három pillére van: a mostanihoz hasonló közvetlen beszélgetés 24 helyszínen, az online párbeszéd és a hashtag-kampány.

 

Az államtitkár beszéde után érkeztek meg azok a diákok, akik résztvevőként regisztráltak az eseményre. A jelentkezés teljesen önkéntes volt – hangsúlyozta az államtitkár. Az érkezők egy-egy érintőképernyős készüléket kaptak, ezen tudtak a szervezők által összeállított és kivetített kérdésekre adható három válaszlehetőség közül választani. Minden kérdés megválaszolására egy-egy perc állt rendelkezésre. Az egyes kérdések után a bátrabb diákok lehetőséget kaptak arra, hogy élőben is hozzászóljanak a felvetett témához. Ilyenkor többnyire ugyanaz a néhány vállalkozó szellemű fiú szólt hozzá. Ez alatt a kivetítőn megjelentek a diákok előző kérdésre adott válaszai, oszlopdiagramba rendezve. 

A beszélgetés során kiderült, hogy a résztvevők nem szeretik az érettségi megszerzéséhez kötelező társadalmi munkavégzést; több családtámogatást szeretnének; elégedettek az iskolai sportlehetőségekkel; és fontosnak tartják a nyelvtudást.

A fiatalok leginkább a külföldi munkavállalás témájához szóltak hozzá: a jelenlévők több mint fele szavazott úgy, hogy mivel itthon valószínűleg nem fog megfelelő kereseti lehetőséget találni, ezért biztosan elmegy külföldre dolgozni. 

A rendezvény végén a moderátor arra biztatta a fiatalokat, hogy válasszák meg a nap szavát, ami majd bekerül a sorozat hashtag-kampányába. A legtöbben arra szavaztak, hogy karrierrel kapcsolatos szót vagy szókapcsolatot keressenek. Végül a #külföldimunkalehetőség látszott legtámogatottabb ötletnek, ám ez a moderátornak mintha kicsit kínos lett volna. Végül amikor valaki felvetette, hogy legyen inkább a tágabb tartalmú #munkalehetőség a nap szava, nem szavaztatták meg, hogy ki melyiket választja; csak arra kérdeztek rá, hogy van-e ellenvetés ez utóbbival kapcsolatban. Nem volt.

Összesen 30 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
indokoltan zsidózó
2015. február 25. 16:11
#orbanegygeci #bayerzsoltisegygeci
vanyádat
2015. február 25. 15:58
Olyan rohadtul erőltetett minden próbálkozás, amikor a fiatalokat akarják bevonni a politikába... Az még egy dolog, hogy ezek az öreg faszok nem találják meg a közös hangot a velük. De amikor azt látják, hogy arrogáns szeretemacsokikát köcsögök, és koppánybendegúzok alkotják az ifjúsági tagozatokat, mégis miért égetnék magukat ezekkel?
énvagyokanép
2015. február 25. 14:09
" Végül amikor valaki felvetette, hogy legyen inkább a tágabb tartalmú #munkalehetőség a nap szava, nem szavaztatták meg, hogy ki melyiket választja; csak arra kérdeztek rá, hogy van-e ellenvetés ez utóbbival kapcsolatban. Nem volt." Még saját maguknak is hazudnak.
Akitlosz
2015. február 25. 13:29
Hogy mivel? Tényleg meg kell kérdezni az embereket arról, hogy szeretik-e a kötelező ingyenmunkát? Meglepő lett volna, ha igennel válaszoltak volna. "több családtámogatást szeretnének" Aztán ugyan miből? Nem az állam dolga a családok eltartása. Olyanok szaporodjanak akik el is tudják tartani a gyermekeiket! Nem a nyomort kell szaporítani. Azt is tudhatná az állam megkérdezés nélkül is, hogy Magyarország nem akad megfelelő kereseti lehetőség. Már ha akadna munka azt sem érdemes elvállalni az igen alacsony fizetések miatt. Budapesten kell az egész EU-ban a legtöbbet dolgozni egy helyijárat jegyért. akadnak ugyan Magyarországnál (még egyelőre) szegényebb tagállamok is, de azokban meg nem ennyire drága a megélhetés, nincsen világrekord ÁFA. Ahol meg drágább a megélhetés, mint Magyarországon ott viszont sokszor annyit is fizetnek a munkáért is. A karrier jó szó. Sohasem értettem, hogy a sima munkalehetőség az, hogy valakinek egyáltalán van állása az ugyan mitől karrier.
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!