Schmitt Pál a nemzet sportolója lehet

2014. szeptember 29. 08:07

A volt államfőt javasolja a nemzet sportolóinak egyike a Grosics Gyula halálával megüresedett posztra. A kitüntetés havi félmillió forinttal is jár.

2014. szeptember 29. 08:07

A kitüntetés odaadományozásáról a többi nemzet sportolója dönt. Egyikük, Kulcsár Győző szerint Schmitt Pál megérdemelné a kitüntetést, ami egyébként havi ötszázezer forinttal is jár. Schmitt volt köztársasági elnökként jelenleg havi másfél millió forintot kap.

Kulcsár szerint politikai pályafutása és plágiumbotránya nem ejthet árnyékot Schmitt sportteljesítményére. Kulcsár hangsúlyozta: a nemzet sportolója kitüntetésről nem politikai alapon döntenek.

Schmitt Pál kétszeres párbajtőr-olimpiai bajnok, valamint a Magyar és a Nemzetközi Olimpiai Bizottság tagja volt.

Összesen 45 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
StG
2014. szeptember 29. 20:03
Ugyan rém modoros dolog neten magázódni, node amilyen az adjonisten... Nézze, azért mondom, hogy lefutott körök, mert annak idején minden érv és ellenérv elhangzott. Lényegében minden oldalhoz kötődő tudományos szereplő úgy állt hozzá, hogy ha esetleg lenne olyan nézőpont, amiben nem plágium SP dolgozata, a bugyuta védekezése teljesen tarthatatlanná tette a doktorijának a helyzetét. A doktori (sőt, a szakdolgozat) célja a legtöbb tudományterület esetén sosem lehet a szakirodalom összefoglalása, szükség van új vagy újszerű megállapításokra is. De ha mégis az lenne, a szakirodalom feldolgozása messze nem egyenlő a fordítással és az egymás után másolással. A forráskezelésre valóban nincs a törvényekhez hasonló szabályozás. Én viszont állítottam már össze forráskezeléshez segédanyagot, és nem találtam olyan helyet, ahol ne kérték volna a folyószövegben való forrásmegjelölést. Ennek az értelmét fentebb leírtam, enélkül teljesen értelmetlen a szakirodalmi feldolgozás. Sőt olyat is találtam (éppen egy gyűlölt bölcsészképzésnél), ahol az a nem túl magas arányt is megadták, amennyi szó szerinti idézet szerepelhetett a szövegben. Ha vannak olyan intézmények, ahol elegendő egyetlen lista a felhasznált irodalomból, tegye közzé őket, hadd lehessen ujjal mutogatni rájuk. Csókay professzor témavezetői mivoltát nem vonnám feltétlenül kétségbe, de nyugodtan feltöltethetné ezt a doktori.hu-ra, állítólag kötelező vezetni ezt a nyilvántartást: http://www.doktori.hu/index.php?menuid=192&sz_ID=5214
sutus
2014. szeptember 29. 16:52
Még,még adjunk neki,a kispados olimpiai bajnoknak!
Felebarát
2014. szeptember 29. 16:48
attól függ kiét írtad :D
péterx
2014. szeptember 29. 16:47
1.Ne haragudjon , így nem lehet tisztázni dolgokat , hogy eleve közli , "normális körökben nem védik SP-t" , meg "teljesen felesleges a szócséplés ".. Ha Ön ezt eldöntötte , akkor miről beszélünk ? Ön a politikai ízléséhez-hargjához keres igazolást . 2. A doktori célja ugyanis éppen a szakirodalom összefoglalása / amit Schmidt megtett / , minimális újdonsággal : tehát , Schmidt eleve nem is plagizálhatott . 3. Ha elolvassa Csókay András /PhD-témavezető / "Az igazság védelmében " cikkét-beszámolóját az interneten , akkor látja , hogy nem az van , amit Ön állít : nincs kötelező idézési szabály . Jómagam több szakdolgozatot is írtam , s ott is eltérő igények voltak ...
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!