Jönnek a magyar érmek a kajak-kenu világbajnokságon

2014. augusztus 10. 09:37

A magyar csapat tagjai nagyszerű teljesítményt nyújtva három-három arany- és ezüst-, valamint egy bronzérmet gyűjtöttek a moszkvai kajak-kenu világbajnokság vasárnapi 500 és 1000 méteres döntői során. A Kárász Anna, Vad Ninetta kajakos duó remekül versenyezve aranyérmet szerzett 200 méteren.

Fél kilométeren győzött - címét megvédve - a kajakos Kozák Danuta, valamint a Lakatos Zsanett, Takács Kincső kenus és a Szabó Gabriella, Csipes Tamara kajakos duó, míg a kajakos Dombvári Bence és a Dombi Rudolf, Boros Gergely kajakpáros ezüstérmes lett.

Ezer méteren a Vasbányai Henrik, Mike Róbert kenu kettes címvédőként kikapott a román egységtől, második lett, a Kammerer Zoltán, Tóth Dávid, Kulifai Tamás, Pauman Dániel összeállítású kajaknégyes pedig harmadikként ért célba.

A később sorra kerülő hét 200 méteres döntő közül ötben lesz magyar hajó, majd délután a váltók versenyeivel zárul a vb. Itt is mindhárom számban próbálkoznak majd a magyar staféták.

A Kárász Anna, Vad Ninetta kajakos duó remekül versenyezve aranyérmet szerzett vasárnap 200 méteren a moszkvai kajak-kenu világbajnokságon. A legrövidebb táv döntői során ez volt az egyetlen magyar érem, így a küldöttség a zárószámok, a váltók előtt öt-öt arany-, ezüst- és bronzéremmel áll. A magyar kettős szoros csatában harcolta ki az első helyet, mögöttük a németek és a fehéroroszok lettek még dobogósok.

Összesen 14 komment

Sötétbenbújkálóellenforradalmár
2014. augusztus 11. 09:11
Köszönjük Neked OV. Bizonyára ő járta ki ezt is Putyinnál.
2014. augusztus 10. 12:27
"Jönnek a magyar érmek a kajak-kenu világbajnokságon" Pffffff... Ki nem szarja le? A magyar a fociban jó!Még több stadion, még több elköltött milliárd, még több foci kell.