Innováció terén az oroszok leelőzték az ukránokat, és a Nyugat nagy részét
Kié az első huzalos drón? Amerikai? Nem, orosz, semmi sem tudja zavarni. Kié a Lancet? Orosz.
Jelentősen javult Magyarország teljesítménye a hálózati lefedettségben és az internethasználatban az Európai Bizottság jelentése alapján, közölte az Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM) digitalizációért felelős helyettes államtitkára hétfőn az M1 aktuális csatornán.
Solymár Károly Balázs ismertette, hogy a szélessávú vezetékes és vezeték nélküli hálózat hozzáférését tekintve a 16. helyről a 7. helyre, az internethasználatban a 19. helyről a 14. helyre ugrott az ország egy év alatt,
az 5G felkészültség területén pedig Európában a harmadik helyen áll Magyarország.
Az online közösségi és a híroldalakat a magyarok látogatják a legtöbbször, az internetezők hatvan százaléka pedig vásárol és bankol is ezek mellett, mondta.
Ez azt jelenti, hogy Magyarországon jó az infrastruktúra színvonala, és a lakosság szeret internetezni. Fontos, hogy az elektronikus ügyintézés is fejlődjön, és egyre több olyan felhasználóbarát oldal jöjjön létre, mint amilyen a Nemzeti Adó- és Vámhivatalé, vélekedett.
Hozzátette: az a
cél, hogy 2030-ra a lakosság 100 százaléka használja az elektronikus ügyintézést.
A koronavírus-járvány alatt a digitalizáció lehetővé tette az otthoni munkavégzést és az online tanulást, mondta a helyettes államtitkár, aki célként jelölte meg azt is, hogy a veszélyhelyzet alatt alkalmazott megoldások a járvány után is megmaradjanak lehetőségként.
Solymár Károly Balázs a Kossuth rádió Jó reggelt, Magyarország! című műsorában arról számolt be, hogy a kis- és középvállalatok digitalizáltságát tekintve Magyarország az utolsók között szerepel, ezért fel kell hívni a vállalkozások figyelmét, hogy a digitális eszközök használatával jobban tudnak érvényesülni, gyorsabban, kevesebb költséggel sikeresebbek lehetnek a piacon.
(MTI)
***
A cikk a Pallas Athéné Domeus Educationis Alapítvány támogatásával valósult meg.