Globálisan 25 millió, a légi közlekedéshez kapcsolódó állás került veszélybe

2020. április 08. 11:41

Globálisan 25 millió olyan állás került veszélybe a koronavírus-járvány miatt, amelyek szorosan kapcsolódnak a légi közlekedéshez – mondta Brian Pierce, a Nemzetközi Légi Szállítási Szövetség (IATA) vezető közgazdásza egy újságíróknak tartott videokonferencián.

2020. április 08. 11:41
null

 A szervezet számításai szerint a legtöbb, 11,2 millió állás Ázsia-Óceániában került veszélybe, mert a térségben sok olyan állam van, amelyek gazdaságilag jelentős mértékben támaszkodnak a turizmusra.

Európában az IATA becslései szerint 5,5 millió állás van veszélyben.

Az IATA-nak egyelőre nincs becslése arról, hogy a légitársaságoknál mekkora lehet az elbocsátás, a kutatásokat most végzik. Brian Pierce becslései szerint a fizetés nélküli szabadságra küldés és elbocsátás 2,7 millió embert, az iparágban foglalkoztatottak harmadát érintheti.

A közgazdász szerint egyelőre biztonsággal nem lehet megállapítani, hogy mekkora lesz az igény a járvány után, de a történelemben eddig

a légiközlekedés iránti igény mindig viszonylag hamar visszaépült.

Most azonban hosszabb felépülés várható, 2021 elején is 20 százalékkal kevesebb járat lehet, mint az idén év elején. A légitársaságok helyzetét nehezíti, hogy a nyereséget termelő hosszú távú járatoknál hosszabb felépülési időszakra lehet számítani, mert az utasok a járvány után valószínűleg inkább a lakóhelyükhöz közel pihennek, az üzleti utasok pedig a gazdasági recesszió miatt elmaradhatnak.

Alexandre de Junaic, a szervezet elnök-vezérigazgatója a konferencián azt hangsúlyozta, hogy a kormányok által nyújtott támogatásoknak minél előbb meg kell érkezniük a légitársaságokhoz, mert rövidesen sok cégnek fogy el a készpénze.

Ezzel kapcsolatban Junaic elmondta, hogy a válság is rávilágít, hogy a légi közlekedés anyagilag nagyon törékeny, de a társaságoknak a krízis után sokkal nagyobb figyelmet kell fordítaniuk a jövedelmezőségre és a megfelelő mértékű szabad készpénzállomány biztosítására, mert így kevésbé lesznek védtelenek a hasonló helyzetekben.

Alexandre de Juniac azt kérte a kormányoktól, hogy szorosan működjenek együtt a légi közlekedés szakmai szervezeteivel, és koordináltan dolgozzanak együtt azon, hogy mikor és milyen feltételekkel kezdik újraindítani a légi közlekedést.

(MTI)

Összesen 15 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
Box Hill
2020. április 09. 17:00
A légiközlekedési buborék is csak egy buborék.
patkánynak sem nevezhető férgek
2020. április 09. 13:48
Egyértelmű. Nem tudom, hogy mit gondol a sok megmondóember, hogy most aztán gyökeresen megváltozik a világ, és mindenki otthon ül majd megvilágosodva, és a faluja / kerülete határát sem fogja átlépni. Ha ennek vége, tuti, hogy mindenki menni akar valamerre (belföld, külföld), rokonokat látogatni, meg bulizni.
annamanna
2020. április 09. 13:46
Első világháború utáni világ: https://www.youtube.com/watch?v=S8qu38IQN88&t=5s A második végén már csak a szerencsésebbek buliztak: https://www.youtube.com/watch?v=IYu4p0S4bZc
még fokozza
2020. április 08. 23:44
Lehet ebből a programból a Colosseumot kihagyják. Az amerikaiak azt mondják jövőre visszajön a vírus és mindig velünk marad.
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!