Otthon Centrum: A fővárosból az agglomerációba költöznek a budapestiek

2020. március 18. 19:07

Ismét egyre többen költöznek ki Budapestről, így az agglomerációban szinte mindenütt nő, a fővárosban pedig csökken a népesség, közölte az Otthon Centrum.

2020. március 18. 19:07
null

Az ingatlanközvetítő cég összesítése szerint a Budapest körüli 80 településből 78-ba többen költöznek, mint ahányan eljönnek. A népesség csak Gödöllőn és Százhalombattán csökkent. A legtöbb beköltözőt Érd, Szigetszentmiklós és Gyömrő fogadja, míg lakosságarányosan Délegyháza, Pócsmegyer és Nagytarcsa a legnépszerűbb.

Budapesten lakosságarányosan a XI. kerületben a legnagyobb a beköltözők aránya, míg a legtöbben a XI. és a XIII. kerületet választják. A népesség ennek ellenére ezekben a városrészekben is apad, és a vidékről érkezők egy része sem Budapestet választja, derül ki a közleményből.

Az Otthon Centrum az ingatlanárakkal indokolja a kiköltözési hullám újbóli erősödését. A drágább budapesti kerületekben 800 ezer forint a téglaépítésű lakások átlagos ára négyzetméterenként, a legnépszerűbb agglomerációs településeken pedig 600 ezer forint. A cég vezető elemzője hangsúlyozta, hogy a sok beköltözőt fogadó településeken jelentősen nőnek az ingatlanárak. Soóki-Tóth Gábor hozzátette ugyanakkor, hogy a fizetőképes kereslet szűkös, ezért nem a legnépszerűbb települések a legdrágábbak, olvasható a közleményben.

(MTI)

 

***

A cikk a Pallas Athéné Domeus Educationis Alapítvány támogatásával valósult meg.

 

 

Összesen 1 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
Ide Buda
2020. március 18. 22:01
Nagyváros és agglomeráció - ez a szimbiózis régóta természetes. A pikantériát az adja, például Budapest esetében, hogy az 1,7 milliós városban némi előnnyel, de nem elsöprő fölénnyel győz X párt vagy pártszövetség, míg az alsó hangon 1,3 milliós agglomerációban elsöprő fölénnyel győz Y pártszövetség. Ha a kettőt, mármint magát a várost, és a várost valójában éltető agglomerációs lakosságot együtt számolnánk, némi fölénnyel az agglomerációs pártszimpátia érvényesülne. (Persze én sem tudok jobb önkorm. választási rendszert kitalálni, de ez így azért büdös. Hasonló a szitu pl. Szeged és agglomerációja vagy Pécs és agglomerációja esetében is.)
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!