A KSH adatai alapján a vendégéjszakák száma mind a külföldi, mind a belföldi vendégeket tekintve csökkent, viszont a szezonális- és naptárhatás figyelembevételével korrigált index szerint a vendégforgalom mindkét esetben nőtt. A külföldi vendégforgalom 1,7 százalékkal, a belföldi pedig 3,7 százalékkal. Ennek következtében a kereskedelmi szálláshelyek bruttó árbevétele 3,2 százalékkal emelkedett, összesen 35 milliárd forintra. Ez alapvetően annak köszönhető, hogy a szobaátlagárak mindenhol növekedtek. Az árbevétel egyedül Budapesten volt alacsonyabb szinten, mint egy évvel korábban.
A márciusi adatok azért mutatnak ekkora különbséget a tavalyihoz képest, mivel húsvét 2018-ban márciusban volt. A külföldi vendégek száma 2,8 százalékkal csökkent, nagyjából 405 ezer vendég érkezett az országba, akik összesen 998 ezer vendégéjszakát töltöttek el. Hasonló a helyzet a belföldi vendégek esetében is, csak ott még az is hatással van a számokra, hogy 2018-ban a március 15-ei hosszú hétvége 4 napos volt. A belföldi vendégforgalom 1,7 százalékkal, míg a vendégéjszakák száma 4,7 százalékkal csökkent.
Népszerű fizetőeszköz volt a Széchenyi Pihenőkártya, mivel a kártyatulajdonosok 13 százalékkal többet, összeségében 1,6 milliárd forintot fizettek kereskedelmi szálláshelyeken.