Az USA-hoz képest Nyugat-Európában szinte nincs is egyenlőtlenség

2018. november 27. 13:21

Az egyenlőtlenséget sokszor azzal mérik, hogy az emberek leggazdagabb egy százaléka a teljes jövedelem mekkora részét teszi zsebre. A World Inequality Report 2018 ábrája alapján látható, hogy míg 1980 körül a legfelső egy százalék és a legalsó ötven százalék jövedelmi részesedése nagyon hasonló volt Európában és az Egyesült Államokban, azóta Nyugat-Európához képest hihetetlen mértékben nőttek az egyenlőtlenségek az USA-ban. Amerikában az adópolitika és az oktatáspolitika volt a hibás mindezért, míg Európában a középosztálynak kedvező oktatási és bérpolitikák működtek továbbra is.

2018. november 27. 13:21

Összesen 6 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
Antigoné
2019. január 04. 17:20
Engem nem érdekelnek, meg nem is ide tartozik. Eltévedtél?
szemlelo
2018. november 28. 12:37
Komfortos az amerilai faház, de elviszi az első nagyobb szél. (a kőházak a fényképek szerint megmaradnak). Emellett vannak ott más költségtényezők is. Egy ismerősöm, aki a Chicago Egyetemen dolgozott (tanszéki mérnök volt, nem takarító) elmondta, hogy nem áll módjában a saját gyerekeit ugyanerre az egyetemre járatni, mert nem telik a fizetéséből. Még ésszerű kölcsön felvételével sem.
szemlelo
2018. november 28. 12:33
Magyarországról pár hete jelent meg egy hasonló jelentésben, hogy a jövedelemkülönbségek tekintetében még Európánál is kiegyenlítettebb.
Akitlosz
2018. november 27. 21:30
Kár, hogy Magyarország egyik grafikonra sem fért rá.
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!