Az István, a király olyan, mint a nemzet lelkiismerete: mindig akkor szól nagyot, amikor a demagógia és a hazugság érezhetően jelen van – jelentette ki Bródy János az ATV Egyenes beszéd című műsorában. A zenész úgy vélte: „nem az előadás a megosztó, hanem tükröt tart, mint igaz művészet, a nemzet és a nézők elé, és abban látják, hogy meg vagyunk osztva”.
Bródy úgy vélekedett: „nem az a legjobb férfi, aki állandóan a férfiasságával kérkedik, és nem feltétlenül az képviseli a haza érdekét, aki állandóan hangoztatja, hogy ezt teszi”. A zenész szerint az az igazi érdekünk, hogy integrálódjunk az európai nemzetek közösségébe. Szerinte aki ez ellen tesz, az nem érti meg István király igazságát.
A zenész úgy vélte, Alföldi kiemelte a darabot a történelmi kontextusból és általános érvényűvé tette. Bródy szerint „miközben rokonszenves a nézők számára Koppány is”, a lelkük mélyén tudják, hogy „jókedvet-bőséget csak István tud hozni”. Bródy hálás Alföldinek, aki szerinte komolyan vette a darabot, egyben csodálja a rendezését, mert, mint mondta, ennyi színházat egy rockoperában még nem látott. Bródy szerint ugyanakkor az első előadás nem volt igazán erőteljes, az RTL Klub pedig ezt adta le, miközben „a huszadikai előadás majdnem hogy tökéletes volt”.