Reuters: Európa egyre kevésbé marad egységes a szankciók terén

2022. december 20. 09:49

A lap értesülései szerint már a nyugati tagállamok is hezitálnak a szankciós csomagok kapcsán.

2022. december 20. 09:49
null

Az EU vezetői csütörtökön megállapodtak egy kilencedik szankciós csomagról, de a tárgyalások hevesek voltak, mivel Lengyelország és az Oroszországgal szomszédos balti államok keményebb intézkedések mellett kampányoltak, míg a nyugatabbra fekvő államok, például Németország, hezitáltak – tájékoztatott hétfőn a Reuters. Néhányan, például Belgium és Görögország, valamint

Magyarország, amely még mindig nagymértékben függ az orosz energiaimporttól, ellenezték a további átfogó intézkedéseket

– nyilatkozták uniós diplomaták a Reutersnek.

***

„Egyre nehezebb olyan szankciókat bevezetni, amelyek elég keményen sújtják Oroszországot anélkül, hogy az EU-t túlzott járulékos károk érnék” – mondta Belgium kormányának szóvivője az uniós vezetők csúcstalálkozóján kötött megállapodás előtt.

A szankciók megítélése Európában

A lap értesülései szerint Lengyelország, valamint a frontvonalhoz közelebb álló balti államok az elmúlt hetekben olyan javaslatot terjesztettek elő, amely messzebbre mutató szankciókat tartalmazott, többek között az orosz gázra és az orosz nukleáris iparra vonatkozóan,

és az olyan mentességek ellen érveltek, mint például az orosz acél és gyémántok eladására.

A lap közzétett még néhány megjegyzést ezen téma kapcsán. „Követelni fogjuk, hogy Németország változtasson a politikáján. Nem tisztességes, hogy Németország Lengyelországra hagyatkozik, hogy megvédje magát a háborús fenyegetéstől” – állította Radosław Sikorski, Lengyelország volt külügyminisztere, aki jelenleg az Európai Parlament tagja. „Csak azért, mert gazdagabb és nagyobb vagy, nem jelenti azt, hogy mindig igazad van”.

A lap megjegyzi, hogy Orbán Viktor Magyarországon egyenesen kampányolt a szankciók ellen, olyan plakátokat használva,

amelyeken olyan büntetőintézkedéseket ábrázoltak, mint a magyar gazdaságot tönkretevő bombák.

„Ha bizonyos lépéseket erőltetünk Oroszországgal szemben, az egyes politikai vezetők állásába kerülhet. Időt kell adnunk az országoknak az alkalmazkodásra. Egy virágzó Európára van szükségünk ahhoz, hogy segíthessünk Ukrajnának” – mondta Edita Hrda, az EU soros elnökségét betöltő Cseh Köztársaság európai uniós nagykövete.

Nyitókép: MTI/Koszticsák Szilárd

Összesen 46 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
olajfa1
2022. december 20. 17:16
Az EU-ban, -és abban minden állam- mindenki a saját nemiszervét szurkálja jó hegyes késsel!!! A MÁSIKÉT MEG HAGYJA ABBA! MERT AZ AZ ÖVÉ!!!!! ÉS AHHOZ CSAK ŐNEKI VAN JOGA!... AZT TENNI AMIT ÉPPEN KEDVE TARTJA!
Sany Xepi
2022. december 20. 16:22
Európai Bizottság: -Felgyújtom magam, de fogadjunk, hogy én nem égek le.....-
Vikijo
2022. december 20. 15:22
Az európiai ultraliberális fölény csak nagyon lassan csitul, bajok csak Olaszországban, Svédországban, Franciaországban stb. vannak ezért nagyon nehéz lenne hamarosan leváltani minden szinten az US-ból az engiókon keresztül pénzelt és képzett képviselőiket. Most csak olyan ideiglenes ellencsapást lehetne kivitelezni, hogy az EU parlamentben antiultraliberális blokkot kellene egyéni alapon létrehozni amelyik csak ezekben a témákban működne.
beobachter1
2022. december 20. 14:29
Beszarás! Mikor már arról van szó, hogy szankcionálják a gyémántkereskedelmet is, akkor Belgiumot már nem túlzottan érdekli az úgynevezett Európai egység! Aztakurva betyár mindeneteket belga balga buzeránsok (zsidók)! Az orkok meg fognak enni reggelire titeket!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!