A klímapolitika rideg valósága Európában

2021. szeptember 28. 16:45

A megújuló energiák hajszolása az energiaárak tetőzéséhez és energiakimaradáshoz vezet. Biden politikája ugyanezt eredményezheti az Amerikai Egyesült Államokban is.

2021. szeptember 28. 16:45
Allysia Finley

„Az elmúlt évtizedben szerte az Egyesült Királyságban és Európában is több száz szénerőművet állítottak le. Nagy-Britanniában már csak kettő üzemel. Spanyolország szénerőműveinek felét még tavaly nyáron kapcsolta le. Az európai országok több ezer milliárd dollárt fordítottak megújuló energiaforrásokra, ennek eredményeképpen pedig először haladta meg a tiszta energia a fosszilis üzemanyagok részesedését az energiamix tekintetében.

Csakhogy a megújuló energiaforrások szolgálnak megbízható energiaforrásként (…); a szélerőművek ezen a nyáron sem Európában, sem pedig az Egyesült Királyságban nem termeltek elégségesen, így mindenhol a gázhoz és a szénhez kellett fordulni kiegészítésképpen. A fosszilis üzemanyagok iránti kereslet Ázsiában és Dél-Amerikában is egyre nagyobb, ahol az aszályok a vízenergiának szabnak határokat. Az ezeken a tájakon termelő gyártók ráadásul egyre több energiát használnak fel azért, hogy el tudják látni a nyugati országokat javakkal.

(…)

A globális keresletnövekedés a szén árát háromszorosára, a földgáz árát pedig ötszörösére növelte az elmúlt év során.

(…)

Röviden fogalmazva: Európa zöld csirkéi hazatértek nyugovóra. Több egyesült királyságbeli áramszolgáltató omlott össze az impulzusszerű gázáremelkedés miatt. Energiaügyi szakértők figyelmeztetnek arra, hogy jó néhány német energiaszolgáltató számolhat a fizetésképtelenség veszélyével. A megújuló energiaforrásokra nagy mértékben támaszkodó német energiaárak – amelyek eleve Európában a legmagasabbak voltak – február óta több mint a kétszeresére emelkedtek.

(…)

Európa azon dúlás előjeleként szolgálhat, amely a Biden-adminisztráció fosszilis üzemanyaggyártás beszüntetésével és a megújuló energiaforrásokra való teljes átállással kapcsolatos szakpolitikai intézkedéseivel járhat. Nem járnak jól a demokraták, ha teljes mértékben szakítanak a fosszilis energiahordozókkal. Épp ellenkezőleg: az Egyesült Államoknak, csak úgy, mint Európának, egyre több gázra és szénre lesz szüksége ahhoz, hogy támogassa a megújuló energiaforrásokat.”

Összesen 17 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
Tehetős Totó
2021. október 19. 12:14
Bizony, akik megéltük a Ceausescu aranykorszakát a bőrünkön tapasztaltuk milyen az, ha sötét lakásban nincs fűtés, a gyárban meg munkaidőben leálltak a gépek...Nem hittem volna, hogy az emberi ostobaság 30 év után a ceausescui modellt választja...
kaltran
2021. október 08. 09:21
Egy aprócska megfigyelés a klímahisztisek figyelmébe: Állítólag az emberi tevékenység növeli az extra széndioxidibocsátást. Tiszteletteljes kérdésem: akkor a Marson melyik gyár pöfékelt túl sokat, hogy 96%-os legyen a légköri széndioxid?
don-quijote
2021. október 08. 09:21
Nem kell atomerőmű, mondta Angela, majd lekapcsolta a villanyt.
B_kanya
2021. október 08. 09:21
Akkor a mostani 4 blokknál elindítani az üzemidő-hosszabítási eljárást, valamint a Paks III beruházás előkészítését. Ha szépen pitiznek, a franciák vagy az amcsik indulhatnak a tenderen. De inkább az angolok.
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!