Söder: Mielőbb vizsgálja meg az Európai Gyógyszerügynökség a keleti vakcinákat!

2021. január 31. 16:43

A bajor miniszterelnök is alternatív megoldásokon gondolkodik, miután kiderült: a nyugati cégek nem tudják vállalni a szerződésben meghatározott vakcinamennyiség gyors leszállítását.

2021. január 31. 16:43
null

Mielőbb vizsgálja meg az Európai Gyógyszerügynökség az orosz és a kínai oltóanyagot! – követelte a sokak szerint a következő német kancellár, Markus Söder bajor tartományi miniszterelnök a neoliberális Die Welt napilapnak adott szombati interjújában, amelyet az Azonnali.hu szemléz.

A CSU politikusa szerint ha a Szputnyikról, vagy a kínai oltóanyagról kiderül, hogy jók és hatékonyak a vírus ellen, akkor használni kell őket.

A szociális piacgazdaság híve vagyok, de a koronavírus-világjárvány egy olyan szükséghelyzetet állított elő, ami hosszútávon a piacgazdaság alapjait tenné tönkre. Ezért egy szükség-vakcinagazdálkodást kell kialakítani, amely során az állam világosan előírja a dolgokat” – szögezte le Söder, aki szerint az államnak is kézbe kellene vennie a dolgokat, mégpedig úgy, hogy elérje azt, hogy több gyártókapacitás legyen, az engedélyeztetési eljárás időtartalma pedig jelentősen meggyorsuljon.

Más kérdés, hogy a vakcinák gyártókapacitásainak bővítése nem megy egyik napról a másikra, elvégre a Pfizer-BioNTech oltásából a már tényleg tömeges mennyiség is azért késik ennyit, mert egy üzemükben épp kapacitásbővítés zajlik, nem beszélve arról, hogy már magukat az amerikai gyártósorokat is hónapokba telt installálni – jegyzi meg az Azonnali.

Ismert: eddig az Európai Gyógyszerügynökség az mRNS-technológiát használó Pfizer-BioNTech- és Moderna-, valamint az adenovíruson alapuló AstraZeneca-vakcinákra adott uniós forgalombahozatali engedélyt, ám ezekről a cégekről időközben kiderült, hogy nem tudnak annyi dózist szállítani 2021 első felében, mint amennyire leszerződtek az Európai Bizottsággal.További bonyodalmakat okozott, hogy az AstraZeneca vakcinájánál – miután kirobbant arról a vita, hogy az beadható-e időseknek – az Európai Bizottság a tagállamokra bízta, hogy beoltják-e vele a 65 éven felülieket, így számos ország oltási tervét módosítani kell.

Nyitókép: MTI/EPA/Pool/Clemens Bilan

Összesen 35 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
Vakfolt
2021. február 03. 08:17
" A bajor miniszterelnök is alternatív megoldásokon gondolkodik, miután kiderült: a nyugati cégek nem tudják vállalni a szerződésben meghatározott vakcinamennyiség gyors leszállítását. Mielőbb vizsgálja meg az Európai Gyógyszerügynökség az orosz és a kínai oltóanyagot! – követelte a sokak szerint a következő német kancellár, Markus Söder bajor tartományi miniszterelnök" Köszi csőder, jó hogy követeled, mert eddig nem jutott ez senkinek sem az eszébe. Fogyatékos barom. Alternatív megoldás lehet még a fűzfakéreg, a homeopátia és az akupunktúra. A Király utcában van talpmasszázs is, azt is próbáld ki!
Dorset Naga
2021. február 02. 23:51
Hallod sneci????? Nyomjam a füledbe.
khomeini
2021. január 31. 23:12
jo reggelt!
makám
2021. január 31. 18:48
"Más kérdés, hogy a vakcinák gyártókapacitásainak bővítése nem megy egyik napról a másikra, elvégre a Pfizer-BioNTech oltásából a már tényleg tömeges mennyiség is azért késik ennyit, mert egy üzemükben épp kapacitásbővítés zajlik, nem beszélve arról, hogy már magukat az amerikai gyártósorokat is hónapokba telt installálni – jegyzi meg az Azonnali." az usában 30millió embert olottak be eddig. európában szerintem 3millió vkacina se jutott... abbol amit itt gyártanak.
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!