Nagyon látványos térképeken a koronavírus terjedése

2020. március 11. 10:01

Német kutatók újfajta megközelítésben mutatják be, miért tudott ilyen hirtelen elterjedni az új koronavírus.

2020. március 11. 10:01

A globális repülési kapcsolatokra vonatkozó adatok elemzése alapján a berlini Humboldt Egyetem és a Robert Koch Intézet kutatócsoportja, prof. Dr. Dirk Brockmann vezetésével kiszámította a fertőzött utasok valószínűségét és földrajzi elterjedését – olvasható a Növekedés.hu-n. Mint írják, a Forbes magazin amerikai kiadásában megjelent térképek a világméretű légi közlekedési hálózatot vették alapul, ez megközelítőleg 4000 repülőteret köti össze, több mint 25 ezer közvetlen összeköttetéssel.

Magának a kutatásnak a kiindulópontja az volt, ha 1000 fertőzött ember Vuhanban száll fel egy repülőgépre, akkor hová érkeznek – olvasható a magyar portálon. A számításokból kiderült, hogy az utasok többsége Kína egyik repülőterén szállt le, de körülbelül 10%-uk túllépet Kína határain. Így terjedt az ország határain túl a vírus: a modell segítségével kijött, hogy Peking, Shanghai és a főbb kínai hubok jöttek ki, azok, ahol közvetlen járatok vannak külföldi desztinációkra és magas a légi forgalom. jelentősnek emelték ki a Peking-Frankfurt útvonalat a német tudósok a vírus terjedésében.

De fontos csomópont a párizsi Charles de Gaulle repülőtér is, meglepő módon azonban más ázsiai országok kisebb relatív kockázattal rendelkeztek, mint Németország vagy Franciaország. A kiadott térképen azt is lehet vizsgálni, hogy akár Dél-Korea, akár Milánó repülőtere mely városokkal van kapcsolatban.

Ha azt hinnénk, hogy mindez csak a mostani globalista világfalu egyik kellemetlen jelensége, akkor csalatkoznunk kell, ugyanis a történelemben már többször előfordult, hogy a Kelet járványai eljutottak Észak-Amerikáig is. Legfeljebb a gyorsaság változott, maga a terjedés nem.

(Mandiner)

Összesen 2 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
Jack Reynor
2020. március 11. 12:10
rácuppantak a tudomány hiénái a témára a modellnek kb semmi értelme, pont a véletlen tényező miatt nem lehet előre látni a terjedést
I_Isti
2020. március 11. 10:48
Biztos, hogy mindenkinek az egész világon le-föl kell zizegnie??
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!