Európa elbizonytalanítja az Apple-t, a Facebookot és a Google-t

2020. február 19. 13:28

Egymás kezébe adják a kilincset Brüsszelben a netes óriáscégek vezetői.

2020. február 19. 13:28
Tobias Kaiser

„Egymás kezébe adják a kilincset Brüsszelben a nagy netes óriáscégek vezetői. Tisztában vannak vele: ha az EU valóban keresztülviszi digitális szabályozási terveit, az európai minta gyorsan követőkre találhat a világ minden pontján.”
(…)
„Jelen pillanatban nem a Facebook az egyetlen cég, amely megpróbál új barátokat szerezni Brüsszelben. Az Apple mesterséges intelligenciáért felelős megbízottja nemrég járt az EU fővárosában, néhány héttel ezelőtt pedig a Google vezetője, Sundar Pichai tartott itt beszédet a mesterséges intelligenciára vonatkozó szabályok szigorításának szükségességéről. 

Az, hogy az internetes cégek nemhogy nem utasítják el, de egyenesen követelik a szabályozást, újdonságnak számít, és jól érzékelteti, mekkora félelmet váltott ki a Szilícium-völgyben az, ami mostanában Brüsszelben történik.”
(…)
„A Bizottság tervei igen ambiciózusa ahhoz, hogy kiverje tőlük a hideg verejték Zuckerberget és társait. A nagy technológiai cégek attól tartanak, hogy a készülő új szabályok alaposan megtépázhatják az üzleti tevékenységüket az EU-ban, ami még mindig a világ második legnagyobb piacának számít. 

De a cégvezetőket ugyanígy járja át a Brüsszeltől való félelem amiatt is, hogy más kormányok és nagy nemzetközi szervezetek, mint például az OECD, követendő példaként tekintenek majd az uniós szabályozásra. Európa ugyanis már az elmúlt években iskolát teremtett a technológiai piac szabályozásában. Az adatvédelmi rendelet (GDPR) például, jóllehet sok cég rosszallását kiváltotta, nemzetközi szinten mintaadónak számít, és a világ első átfogó jogi szabályozási kerete ezen a téren. Egy nemrég elfogadott kaliforniai adatvédelmi törvény például egyértelműen az uniós szabályozás vonásait viseli magán. 

Ugyanígy azok a többmilliárdos büntetések is visszhangra találtak a világ más pontjain is, amelyeket Margrethe Vestager még versenyügyi biztosként az elmúlt években a Google-re kiszabott. Nem utolsósorban az USA-ban, ahol a technológiai óriásokat folyamatos tűz alatt tartják az állami szervek.”
 

 

***

A cikk a Pallas Athéné Domeus Educationis Alapítvány támogatásával valósult meg.

 

 

Összesen 8 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
szavaztam
2020. április 16. 11:15
igazából csak adót nem akarnak fizetni...
nyúlgerinc
2020. április 09. 14:31
Én fordítva találnám helyesnek, de ebben a kérdésben, mint sok minden másban a döntést a Rothschild család mondja ki...mint eddig is tette súlyos ügyekben. Te meg öregem menj haza és akassz be a nejednek, barátnődnek, barátátodnak és minden hasonló gondolkodású haverodnak...
enes
2020. március 25. 14:29
Egymás kezébe adják a kilincset Brüsszelben a netes óriáscégek vezetői. közben fertőtleníteni...
Krupp Skya
2020. március 11. 18:58
Netes sék már fosni!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!