Világméretű összeomlás: akadoznak a Meta alkalmazásai
Sok felhasználót érint a probléma: nem működik a Facebook, az Instagram és a Threads sem.
Ezentúl nem terjed ki a fake news-ellenőrzés azokra a posztokra, amelyeket politikusok vagy politikai szervezetek posztolnak.
Kedden a közösségi óriáscég bejelentette, nem fogja a politikusi posztok igazságtartalmát ellenőrizni – adta hírül az AFP, amely megjegyzi, hogy maga a Facebook (Fb) egyébként más posztoknál igenis ellenőrzi a posztolt tartalmak valóságtartalmát, a hamis információk, a „fake news” elleni harc jegyében.
Az AFP – aki maga is egy olyan szervezet, amely az Fb szerződött a posztok valóságtartalmának az ellenőrzésére – leállítja rövid időn belül a politikai tartalmú bejelentések vizsgálatát.
Nick Clegg, a cég kommunikációs alelnöke úgy fogalmazott: „Nem hiszünk abban, hogy helyénvaló lenne bírónként viselkednünk politikai vitákban, és megelőzni azt, hogy politikusok beszédei eljussanak a közönségükhöz. Ezért személyek posztjait vagy politikusok hirdetéseit nem fogjuk harmadik félnek kiadni.”
Azt nem tudni, hogy a napokkal ezelőtti Trump-Zuckerberg találkozóna van-e köze a cég mostani lépéséhez, de már korábban többször megvádolták a Facebookot, hogy politikai cenzorként működve egy politikai szereplőket/pártokat/oldalakat jobban preferál, mint másokat.