Xenofóbia keseríti meg a kelet-európai tanulók életét az Egyesült Királyságban

2019. augusztus 22. 12:03

Egy felmérés szerint a Brexit-szavazás óta nőtt meg az idegengyűlölet.

2019. augusztus 22. 12:03

Az angliai és skóciai iskolákban tanuló kelet-európai fiatalok a Brexit-szavazás óta megnövekedett rasszizmust és idegengyűlöletet tapasztaltak, és némelyikük azzal vádolta meg tanárait, hogy nem védte meg őket – írja a Guardian, egy kutatás eredményére hivatkozva.

A Strathclyde-i Egyetem által vezetett tanulmány megállapította, hogy a megkérdezett tanulók 77%-a rasszizmust, idegengyűlöletet vagy megfélemlítést tapasztalt. A megkérdezett tanulók 49%-a szerint a támadások gyakoribbá váltak a 2016-os Brexit-szavazás óta.

A diákok elmondták a kutatóknak, hogy az utcán és a tömegközlekedésen általában szóban inzultálják őket. Hozzátették, hogy voltak fizikai támadások is, de a gyerekek állítják, hogy a támadások többsége az iskolában történt. Néhányan azzal vádolták a tanárokat, hogy figyelmen kívül hagyták az ilyen eseményeket, és azt állították, hogy néhányuk még nevetett is ezeken, vagy csatlakozott az inzultáláshoz.

Daniela Sime, a jelentés szerzője, aki a csütörtökön, Manchesterben az Európai Szociológiai Szövetség konferenciáján ismerteti a dokumentumot, elmondta, hogy a támadások és egyes tanárok beavatkozási mulasztása hatással vannak a tanulók mentális egészségére és a az Egyesült Királysághoz való tartozás érzésére.

„A tanárok esetenként nemcsak diszkriminatívak voltak, amikor figyelmen kívül hagyták a kelet-európai fiatalok jelenlétét az osztályban, de esetenként az órák során nyíltan fejtettek ki rasszista nézeteket, vagy csak figyelmen kívül hagyták a rasszista megszólalásokat.”

Az egyik tanuló azt mondta a kutatóknak: „Az utolsó iskolámban valaki xenofób megjegyzéseket tett a nemzetiségemről és megpróbálta felgyújtani a hajam. Tavaly a jelenlegi iskolámban egy csoport körbe vett engem és azt mondták térjek vissza a hazámba.

Geoff Barton, az Iskolai és Főiskolai Vezetők Szövetségének főtitkára elmondta, hogy a legtöbb tanár elkötelezett amellett, hogy megvédje hallgatóit a rasszizmustól, és keményen dolgoztak a tisztelet és a tolerancia ösztönzése érdekében.

A felmérésben bejelentett események szörnyűek és elfogadhatatlanok, és minden olyan tanár, aki nem tudott beavatkozni a rasszista visszaélés megállítása érdekében, – nem is beszélve benne való részvételről – súlyos szakmai kötelességszegést követett el.

 

Összesen 25 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
luzitanxaver
2019. augusztus 22. 15:21
A Brit-szigetek komplett "ős"lakossága valójában mindenkit utál és megvet, aki nem angolszász - erről pl. az írek is tudnának mesélni ezt-azt. Csakhogy míg ezt a harmadik világból (úgyis, mint a Commonwealth rosszabb részei) érkezettekre nem vetíthetik ki, mert azonnal akkora náci billogot kapnak a homlokukra, hogy a fal adja a másikat, addig a kelet-európaiakkal szemben ez valamennyire píszí volt, mert nincs egyértelműen olyan felhangja, amire rá lehetne ütni a rasszista pecsétet. A brexit után meg valóban kapott még egy igen erős lökést ez az egész attitűd, amiben az az igazán mókás, hogy ezzel point azt a bevándorlócsoportot rúgják ki maguk alól, amelyik a legnagyobb arányban befizető a brit államkasszába. Ők tudják.
apika2
2019. augusztus 22. 13:14
Most nem az van, hogy a fejlett nyugaton seggig tejfel van? Nem tőlük kellene megtanulnunk viselkedni?
gacsat
2019. augusztus 22. 12:57
Hát jöjjenek haza. Oda nem kellenek, itt hiányoznak. Főleg, hogy testileg megtapasztalták a "fejlett nyugatot".
Harangláb
2019. augusztus 22. 12:22
Milyen rasszista visszaélés?!?...Kelet-Európából a cigányokat leszámítva fehérek mennek az Egyesült Királyságba, vagy nem??!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!