Macron nyugalomra inti a francia társadalmat, a rendbontók szigorú megbüntetését ígéri

2018. december 23. 13:10

A kormányfő elítélte, hogy a szombati tüntetéseken „eljátszották az államfő lefejezését, hogy egyesek példátlanul erőszakosan támadtak a rendőrökre, illetve hogy Párizs közepén egyeseknek antiszemita megnyilvánulásai voltak”.

2018. december 23. 13:10

A csádi látogatáson tartózkodó Emmanuel Macron francia elnök nyugalomra és a megosztottság enyhítésére intette vasárnap a francia társadalmat a sárgamellényesek előző napi újabb tüntetése hatására, amely már kisebb létszámú és csendesebb volt, mint a korábbiak, de azért így is voltak összecsapások a rendőrséggel.Viszont az államfő és Édouard Philippe miniszterelnök is a rendbontók, a törvényeket megszegők szigorú megbüntetését ígérte. A kormányfő egy Twitter-üzenetében elítélte, hogy a szombati tüntetéseken „eljátszották az államfő lefejezését, hogy egyesek példátlanul erőszakosan támadtak a rendőrökre, illetve hogy Párizs közepén egyeseknek antiszemita megnyilvánulásai voltak”.  

A szombati tüntetéseken mintegy 23 ezren vettek részt országszerte, fele annyian, mint egy héttel korábban, és Párizsban is csak kétezren voltak a múlt szombati 4000 helyett. Csak a fővárosban 109 embert vettek őrizetbe.

A sárgamellényesek novemberben kezdtek tiltakozni eredetileg az üzemanyagadó tervezett emelése ellen, de azóta általánosabb tömegdemonstrációvá nőtte ki magát az akció Macron gazdaságpolitikájával szemben. Az első megmozduláson, november 17-én még több mint 280 ezren vonultak az utcákra országszerte. Azóta a tiltakozók száma fokozatosan csökkent.

Macron pár napja elismerte, hogy részben felelős azokban a pontokban, amelyeket a tüntetők felrónak neki, és bejelentett néhány, a munkások vásárlóerejét növelni hivatott intézkedést, de fő követelésüket, a vagyonadó visszaállítását nem teljesítette.

(MTI)

Összesen 28 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
enes
2018. december 24. 22:27
A fejénél az ördögcsillag...
Csigorin
2018. december 24. 14:35
en is elitelem marmint hogy csak eljatszottak...
luzitanxaver
2018. december 24. 00:08
Te tetted ezt, király.
Agricola
2018. december 23. 23:32
A Der Spiegel bemutat egy videót, ahol néhány motorosrendőr életveszélyes helyzetbe került, amikor álarcos tüntetők egyiküket pofán vágták és hatalmas rönköket dobáltak rájuk. Egyik rendőr kénytelen volt pisztolyát elővenni, hogy el tudjanak iszkolni az életveszélyes helyzetből. Annak semmi nyoma nem volt, hogy a rendőröket inzultálók megbűnhődtek volna tetteikért. Ez jelzi, hogy MILITÁNS KISEBBSÉGI CSOPORTOK TÖBBSÉGELLENES IDEOLÓGIÁJA SZEMBEN ÁLL A NÉPKÉPVISELETTEL. Mostanában a tetszőlegesen definiált kisebbségi csoportok jogainak olyan mértékű kiterjesztése történt meg, amely jogi és szociológiai értelemben is értelmetlenné teszi a többség fogalmát, és akadályoz minden olyan kormányzást, amely a militáns kisebbségi csoportok fő vagy összes követelését nem veszi eléggé vagy teljesen figyelembe. Ez lehetővé teszi a többségellenes ideológiát valló csoportoknak, hogy „polgárháborúsítsák” a demokráciát, és teljesen komolyan követeljék a kisebbségi hatalomgyakorlást azon az alapon, hogy a mindenkori többség úgyis visszaél a hatalmával. A demokratikus jogállam impotenciájának tipikus esete: Németországban egy fiatal togói férfit akartak a hatóságok kiutasítani egy kisebb városból (a németországi Ellwangenből). Kevés rendőr szállt ki a helyszínre, 200 afrikai támadt rájuk, a fiatal togói férfit kiszabadították, a rendőrök behúzták fülüket-farkukat, így megmenekültek. Végül több száz rendőrt kellett bevetni ahhoz, hogy érvényt szerezzenek egyetlen kiutasítási határozatnak. Alexander Dobrindt ezzel a fejleménnyel kapcsolatban vélekedett úgy, hogy a szövetségi bevándorlási és menekültügyi hivatal (BAMF) hatósági határozatainak bírósági érvénytelenítésére szakosodott ügyvédek és civil szervezetek tevékenysége azt mutatja, hogy egy egész iparág fejlődött ki A JOGÁLLAM MŰKÖDÉSÉNEK HÁTRÁLTATÁSÁRA. (Ezt hívják a fékek és ellensúlyok rendszerének, csakhogy a jármű hasonlatnál maradva ezek a fékek és ellensúlyok annyira erősek, hogy lehetetlenné teszik a mozgást.) Állítása szerint az, aki peres eljárásokkal akarja megakadályozni bűnelkövetők eltávolítását, nem a menedékjog érvényesítése érdekében, hanem “a társadalmi béke ellen” dolgozik.
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!