Dél-Korea elnöke bocsánatot kért a szükségállapot miatt, de azért nem mond le
Miután már kitört a belpolitikai káosz az országban. Jobb későn, mint soha.
Kedd este bejelentették: Theresa May brit miniszterelnök a londoni parlament elé terjeszti a kérdést, hogy megszavazzák-e a kormány tervét az EU-szerződés 50. cikkelyének életbe léptetéséről, a Brexit-folyamat 2017-es elindításáról. Egyesek szerint a Brexitet megfúrni akaró képviselők színvallatása a cél.
Theresa May egy kommentátorok szerint meglepő húzással megszavaztatja a londoni parlamentet szerdán arról: támogatják-e a kormányt abban, hogy életbe léptessék az EU-szerződés 50. cikkelyét és ezzel elindítsák az EU-ból való kilépési folyamatot 2017-ben.
A May-kormány eddig elutasította azt, hogy a parlament döntsön az ügyben – emiatt alkotmányos jogvita alakult ki Nagy-Britanniában azzal kapcsolatban, hogy a kormány vagy a szuverén parlament dönthet-e a kérdésben.
Downing Street-i források a Telegraph szerint azt közölték: ideje meglátni, hogy „azok, akik azt állítják, elismerik a népszavazás eredményét, tényleg így tesznek-e”.
A Konzervatív Párt képviselőinek nagy része valószínűleg támogatni fogja Mayt, bár lesznek ellene szavazók és tartózkodók is. A Munkáspárt hivatalosan szintén támogatja Mayt, de a forrongó párt képviselői még dönthetnek máshogy is a szavazáson.
A liberális demokraták és a skót nacionalisták, akik nem kívánnak kilépni az EU-ból, valószínűleg elutasítják May javaslatát.
Eközben ugyanakkor még tanácskozik a brit Legfelsőbb Bíróság a Brexit alkotmányjogi dilemmáin. Még az is lehet, hogy nem fogják elismerni a parlament döntését, ellenben saját következtetéseik megvalósítását követelik majd a parlamenttől.