„Dühös vagyok a németekre” – elszabadultak az energiaárak Svédországban
Nem kellett volna bezárni az atomerőműveket a miniszterelnök szerint.
Az osztrák FPÖ-vezér szerint nincs ok a pánikra a brexit miatt, hiszen Svájc is milyen jól megvan nem EU-tagként.
Heinz-Christian Strache szerint a brexitért valójában nem annyira az angol választók, hanem Martin Schulz, Jean-Claude Juncker, Angela Merkel és társaik a felelősek. Az osztrák FPÖ vezetője a bécsi parlamentben szerdán arról beszélt, a brexittel nem jött el a világvége, hiszen Svájc ugyanúgy része Európának, még ha az EU-nak nem is tagja.
Strache úgy látja, ha az EU jelenlegi vezetői továbbra is központosító törekvéseiket továbbítják, az más tagállamok kilépéséhez fog vezetni, Hollandiával az élen. A populista pártvezér szerint vissza kell menni az EU alapító atyáinak gazdasági uniót szorgalmazó szándékaihoz. Egy EU-t érintő reformnak ebben a szellemiségben kell haladnia, mondta.
Az FPÖ-vezér szerint a tavaly nyáron kezdődött menekültválság is közrejátszott a britek uniót illető frusztrációjának brexitben történő kicsúcsosodásában, ennek fő felelőse Strache szerint Angela Merkel német kancellár Werner Faymannnal, a volt osztrák kancellárral karöltve. Strache úgy véli, ezek a vezetők destabilizálták a kontinenst, és akkor még nem is beszélt arról, hogy a görög mentőcsomag milyen hatással van az unióra.
Strache úgy látja, az euróval is számos probléma jelent meg az EU-ban, a közös pénz a déli országok elszegényedéséhez vezetett. De beszélni kell a nettó befizetők frusztrációjáról is, mondta. Strache szerint az EU kritikája nem jelent EU-ellenességet, pláne nem antieurópai hozzáállást.