Asselborn: Dominóhatást válthat ki Kelet-Európában a Brexit

2016. június 19. 11:31

Történelmi hibát követett el David Cameron, amikor népszavazást kezdeményezett a Brexitről a luxemburgi külügyminiszter szerint. Jean Asselborn egy német lapnak adott interjúban arról is beszélt: ha a Brexit győz, akkor szó sem lehet újabb tárgyalásokról a britek bennmaradását illetően, már csak a demokratikus döntés tiszteletben tartása miatt sem.

2016. június 19. 11:31

Nem kizárt, hogy dominóhatást vált ki Kelet-Európában, ha a britek jövő hét csütörtökön úgy döntenek, hogy elhagyják az Európai Uniót – mondta a Tagesspiegel am Sonntag című, vasárnap megjelenő német lapnak adott interjúban Jean Asselborn luxemburgi külügyminiszter. A lap honlapján közzétett interjúrészlet szerint Asselborn úgy véli, hogy a britek kilépése megerősítheti az európai integráció ellenzőit Kelet-Európában. A luxemburgi szociáldemokrata miniszter elképzelhetőnek tartja ugyanis, hogy hallgatólagos megállapodás jött létre az egy pártcsaládhoz tartozó David Cameron és Jaroslaw Kaczynski, a lengyel kormánypárt vezetője között.

A luxemburgi külügyminiszter szerint David Cameron „történelmi hibát” követett el azzal, hogy népszavazást kezdeményezett az uniós tagságról. Asselborn rámutatott: azt a problémát, hogy a britek jelentős részének ellenérzései vannak az Európai Unióval szemben, nem fogja megoldani az sem, ha egy szűk többség a bennmaradásra szavaz. Jean Asselborn mindazonáltal az interjúban világossá tette álláspontját, miszerint az európai integrációt, „békeprojektet” akkor is folytatni kell, ha a britek kilépnek.

A luxemburgi diplomácia vezetője arról a véleményéről is beszélt a lapnak, hogy ha a britek a kilépésre, a Brexitre szavaznak, akkor szó sem lehet újabb tárgyalásokról, hogy mégis bent maradjanak. „Az újratárgyalás nem opció, ha másért nem, hát azért, mert tiszteletben kell tartani a demokratikus döntést. Ha a britek a Brexitre szavaznak, akkor a Brexit be fog következni” – jelentette ki.

Összesen 76 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
KannibálTatárÚr
2016. június 19. 12:31
Luxemburg gazdasága: "Gazdasági fejlettsége kimagasló, a GNP/fő értéke már Svájc hasonló értékét is meghaladja. A banki és biztosítási tevékenységek nemzetközi szinten meghatározóak, amelyből a GDP-jének több mint 20%-a származik. A túlnyomórészt külföldi tulajdonú bankok által előállított profit az 1990-es évektől napjainkig több mint 20%-kal nőtt évi átlagban. !!! A kedvező pénzügyi szabályozásoknak és adózási feltételeknek köszönhetően Európa vezető off-shore területe.!!! A munkavállalók 1/3-a külföldi napi ingázó, naponta utazik ki az országból és tér haza."
KannibálTatárÚr
2016. június 19. 12:11
Ez a Luxeburg amilyen kicsi, olyan nagy ökröket tud kinevelni.
Mich
2016. június 19. 12:00
Nagyon keveri a fogalmakat (és a szart) ez a liliputi... - "az európai integráció" = brüsszeli föderalizmus - ennek "kelet-európai" kritikája = kilépés - Brüsszel növekvő hatalma = „békeprojekt”... Menjen a... fenébe...!
Mich
2016. június 19. 11:44
"már csak a demokratikus döntés tiszteletben tartása miatt sem"... Akkor nem lesz ellenvetésük a kvótázást elutasító magyar népszavazással szemben sem...? EZ jó! Ezt jó emlékezetben tartani.
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!