Románia azért kapta ajándékul Sztálintól Észak-Erdélyt, hogy lenyelje a kommunizmust – kérdés, hogy most „robban-e a puliszka?”
A legjobb politikai barométer a világban a román politika mozgása: ahová áll, ott mindenképpen fordulat várható.
Azok, akik Hoferre szavaztak, nem nácik, nagy részük saját helyzete miatti aggodalmát, vagy a kormány menekültpolitikájával szembeni ellenérzéseit juttatta ily módon kifejezésre.
„Ausztriában egy hajszál, alig több mint 31 ezer szavazat döntött arról, hogy ne egy jobboldali populista kerüljön az államfői székbe, aki önkényes politikát folytathat. A dráma elkerülésében nagy szerepe volt annak, hogy az első fordulóhoz képest 200 ezerrel többen mentek el szavazni, köztük nagy számban külföldön élő osztrákok, akik hazájuk imázsát féltették.
A voksolás után lehetőség van az újrakezdésre, ám a szokatlanul durva kampánnyal mindenki csak veszített. Mélyült a szakadék a társadalomban, s hiába nevezi minden osztrák elnökének magát Van der Bellen, nem lesz könnyű egyesítenie a társadalmat.
Azok, akik Hoferre szavaztak, nem nácik, nagy részük saját helyzete miatti aggodalmát, vagy a kormány menekültpolitikájával szembeni ellenérzéseit juttatta ily módon kifejezésre. Most pedig a tradicionális pártokra hárul az a feladat, hogy levonják a következtetéseket, s rájöjjenek arra, maguknak ártanak, ha egymással vannak elfoglalva, s nem tesznek egyértelműen hitet a demokratikus alapértékek mellett, illetve nem foglalkoznak a Ferenc pápa által is oly sokat emlegetett kirekesztettek sorsával.
Elérkezett a szembenézés ideje. Talán még nem késő észhez térni.”