Csalódottak a nyugat-európai szírek, hogy haza kell menniük
Érzéketlen dolog lenne visszaküldeni őket Szíriába, aggódik a Politico, amely szerint már megint a „szélsőjobboldal” lát lehetőséget a helyzetben.
Nyílt levéllel fordult 34 német kereszténydemokrata politikus Angela Merkelhez, mert nem értenek egyet a kancellár menekültpolitikájával. A levél aláírói szerint a Németország befogadóképessége elérte határait. Az érkezők nehezen integrálhatók, a tömeges bevándorlás veszélyezteti az országot, szélsőséges csoportok megerősödéséhez vezet. Az ügyben határozottabb fellépésre és szigorításokra van szükség.
Nyílt levélben szólította fel Angela Merkel német kancellárt harmincnégy kereszténydemokrata politikus, hogy változtasson menekültpolitikáján. A levél írói szerint a kancellárt által folyatott „nyitott határok politikája” nem felel meg sem az európai, sem a német jogrendnek, és nincs összhangban a CDU politikájával sem.
A levél aláírói szerint Németország elérte befogadóképessége határait, az érkező tömegek óriási terhet rónak a szociális rendszerre. A menekültek többsége ráadásul olyan országból érkezik, melyek az európaitól eltérő értékeket képviselnek. Nem egyértelmű érték számukra a szólás, illetve a vallásszabadság, a diszkrimináció tilalma, vagy Izrael létjogosultsága, így a menekültek várhatóan nehezen lesznek integrálhatók.
A politikusok felszólítják a kancellárt, hogy a határon azonnal fordítsák vissza azokat, akik nem háborús menekültek, a már az országban tartózkodó ügyében pedig alkalmazzák a dublini egyezményt. Továbbá olyan jogszabályi változtatásokat kérnek, melyekkel csak kevesen tudják elkerülni a jogszerű kiutasítást.
Azoknak a tartományoknak pedig, akire a legnagyobb súly fog nehezedni a kiutasítások miatt, több támogatást kérnek. A levél támogatói egyetértenek abban, hogy javítani kell az Európán kívüli menekülttáborok körülményeit, hogy újabb tömegek elindulását előzzék meg. Úgy vélik, a kibocsátó országok számára világos üzenetet kell küldeni, hogy a nem politikai okokból érkezőket Németország nem fogadja be.
Az aláírók szerint a tömeges beáramlás veszélyezteti az ország belső nyugalmát, a radikális és szélsőséges csoportok megerősödéséhez vezet.