Radikális brit intézkedések: bűncselekmény lesz a bevándorlók illegális munkavállalása

2015. május 22. 07:26

David Cameron új szabályai szerint a munkaadók is bűncselekményt követnek el, ha illegális bevándorlókat foglalkoztatnak. A munkavállalás mellett az ingatlanbérlés és a bankszámlanyitás ellehetetlenítésével is küzdeni fognak a törvénytelen migráció ellen Nagy-Britanniában.

2015. május 22. 07:26

David Cameron csütörtökön a belügyminisztériumban tartott beszédében ismertette elképzeléseit az illegális bevándorlás visszaszorításáról Nagy-Britanniában, Theresa May brit belügyminiszter pedig a BBC-nek nyilatkozott ugyanerről

A fő célkitűzés az, hogy Nagy-Britannia a jelenleginél kevésbé vonzó célországa legyen az illegális bevándorlóknak. Ennek első, radikális lépéseként a brit kormány bűncselekménnyé akarja nyilvánítani a jogcím nélküli bevándorlók illegális nagy-britanniai munkavégzését. A nekik folyósított bér így bűncselekményből származó jövedelemnek minősül majd, és a brit hatóságok ennek alapján lefoglalhatják e jövedelmeket – mondta a brit miniszterelnök.

Főbérlőkkel és bankokkal az illegális bevándorlók ellen 

Cameron azt ígéri, hogy a háztulajdonosokon keresztül is kikényszerítik, hogy senki ne tartózkodhasson jogtalanul az országban, mivel ellenőrizniük kell majd, hogy bérlőik nem illegális migránsok-e. Mint mondta, azt már lehetetlenné tették, hogy az illegális migránsok bankszámlát nyissanak, de a meglévő számláik esetében is fel kell majd lépnie a bankoknak. A bűnelkövetőkre bevezetett „deport first; appeal later” („először a kitoloncolás, és csak aztán a fellebbezés”) elvet minden bevándorlási kérelemre kiterjesztik, a menedékkérelmet leszámítva.

A brit kormány törvénytelenné akarja nyilvánítani azt is, ha a brit munkaközvetítő ügynökségek csak külföldön toboroznak munkaerőt nagy-britanniai állásokra, anélkül, hogy ezeket a munkahelyeket Nagy-Britanniában, angol nyelven is meghirdetnék. 

A tervezet szerepelni fog a május 7-ei parlamenti választás után alakult új konzervatív kormány első évének törvényalkotási programjában, amelyet a jövő héten ismertet a parlamenti évad hivatalos megnyitóján II. Erzsébet királynő.

Tízezrek helyett százezrek

A kormányzó brit Konzervatív Párt már évekkel ezelőtt meghirdetett célja a nettó bevándorlás leszorítása évi több százezerről néhány tízezerre, a folyamat azonban ezzel ellentétes irányban halad. A brit statisztikai hivatal (ONS) éppen csütörtökön tette közzé legújabb éves összeállítását a migrációról, s az adatok szerint a tavalyi naptári évben nettó 318 ezer volt a Nagy-Britanniában tartósan letelepülő új bevándorlók száma az egy évvel korábbi 209 ezer után. A statisztikai hivatal kimutatása szerint meredeken növekszik az EU-társállamokból érkezők száma is: az idei első negyedévben 283 ezerrel több külföldi EU-állampolgár élt Nagy-Britanniában, mint a tavalyi azonos időszakban.

Csütörtöki beszédében – a statisztikai hivatal új adatsorára hivatkozva – Cameron kitért az Európai Unión belüli munkaerőmozgása is. Kijelentette: támogatja a mozgásszabadság elvét, amelynek alapján jelenleg 1,3 millió brit állampolgár él és dolgozik más EU-tagországokban. Hozzátette ugyanakkor: a tagállamok jóléti intézményrendszerei önmagukban is nagyarányú migrációt ösztönöznek, és ezért csökkenteni kell ezt az ösztönző szerepet. A brit kormányfő kijelentette: az Európai Unió és London viszonyának átalakításáról Brüsszellel tervezett tárgyalásai során „abszolút követelményként” terjeszti majd elő a külföldi EU-munkavállalóknak járó szociális ellátások szabályainak módosítását a migráció csökkentése végett.

Összesen 51 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
toyoda
2015. május 22. 15:05
Hát "putyinizálódik, meg orbanizálódik" ez a Cameron.
BookZZ
2015. május 22. 13:58
"Radikális brit intézkedések: bűncselekmény lesz a bevándorlók illegális munkavállalása" Ez hol radikális? Aki illegális bevándorlót foglalkoztat, az egy épp bűncselekményt elkövető embert foglalkoztat, ami nyilvánvalóan bűncselekmény kell hogy legyen. Pont. Ez teljesen rendben van, a jogállamisággal összhangban lévő jogos intézkedés.
Berecskereki
2015. május 22. 09:07
"Na ők pont nem megélhetési elvándorlók,mint pl.a mieink a briteknél..." A közép-Európai országokból kivándorlók a jobb életkörülmények miatt mennek külföldre. Ugyanez megtalálható a brit állampolgárok, mivel vannak olyan országok, ahol kedvezőbbek a jövedelmek, az életkörülmények. "Miközben közel 600 ezren költöztek tavaly Nagy-Britanniába, a britek rekordszámban menekültek a nyirkos és drága szigetországból a napfénybe és az olcsóbb, jobb minőségű életbe. A statisztikai adatok szerint naponta 600 brit költözik tartósan külföldre, elsősorban munkavállalás céljából, de sokan egyszerűen azért, mert jobb életre vágynak. A leggyakoribb célországnak Ausztrália, Spanyolország, Franciaország számít, de az Egyesült Államok és Új-Zéland is népszerű. A 25 éves Sarah Ormerod tavaly költözött Dél-Londonból Nizzába. Példája jól mutatja, mi motivál sok britet a költözésre. "Minden várakozásomnál jobbnak bizonyult a döntés: a szakmai szempontokon túl a hétvégéket a tengerparton tölthetem a lepusztult Dél-London helyett" - mondta Ormerod. "Azért a pénzért, amiért Londonban egy külvárosi szobát tudtam bérelni, itt egy szép, tengerparti lakásom van. Bár eltartott egy ideig, amíg elhitték, hogy nem minden brit kövér és alkoholista, de mindenki nagyon kedves és befogadó volt" - tette hozzá. Franciaországba azonban csak 40 ezer brit - egy nagyobb kisváros - költözött 2006-ban, Spanyolországba 56 ezren. Ausztrália viszont messze viszi a pálmát: 100 ezer brit költözött. Matt Brown és felesége az ausztráliai Brisbane-ben telepedett le, és annyira megkedvelték a napsütést és a meleget, hogy nem is akarnak visszamenni. "A munka-magánélet egyensúlya sokkal jobb itt, mint Angliában, az emberek azért dolgoznak, hogy éljenek és nem fordítva" - magyarázta Brown. A tavaly elvándorolt 400 ezerből közel 100 ezren új munkahelyük miatt költöztek, míg 82 ezren még a munkakeresés fázisában voltak. A többiek nyugdíjas éveikre kerestek kellemesebb környezetet, vagy tanulni mentek, esetleg családjaikhoz csatlakoztak. A felmérések szerint többségük pénzügyi okokból távozik. "Egyértelmű, hogy a migráció gazdasági jelenség; az elvándorló britek fele a munka miatt ment" - mondta Danny Sriskandarajah, az Institute for Public Policy Research migrációval foglalkozó részlegének vezetője." http://www.origo.hu/archivum/20071116-a-napfenybe-menekulnek-angliabol-a-britek.html
Brigadéros
2015. május 22. 08:40
megérjük még, bevezetik a halálbüntetést is...
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!