Tessék mondani, ez már a világháború?
Joggal teszi fel a címbeli kérdést egyre több újságolvasó.
A választások előtt álló ukrán vezetés hibázik, tájékozatlan vagy rosszul taktikázik, ha veszélyt lát Magyarország nemzetpolitikájában.
„A magyar–ukrán kapcsolatok jók, Kárpátalja megye ukrán vezetőivel az együttműködés éveken át zökkenőmentes volt, s ma is az. Magyarország az ukrajnai válság kapcsán a lehető leghatározottabban foglalt állást az északkeleti szomszéd területi szuverenitása mellett és az orosz agresszió ellen.
Ukrajna függetlenségének kikiáltása óta az egyik legmegbízhatóbb szövetségesként számíthatott Magyarországra, és ez a helyzet azóta sem változott. Most sem, amikor a vereckei honfoglalási emlékmű megrongálásából és a magyarok gyalázásából sportot űző szélsőjobboldali Szabadság pártot is magában foglaló kormány van hatalmon Kijevben. Pedig nem akármilyen ellenérdekeltje van a magyar–ukrán jó viszonynak, Oroszország nemcsak szurkol, dolgozik is Kijev kétoldalú kapcsolatainak megtorpedózásán.
A választások előtt álló ukrán vezetés hibázik, tájékozatlan vagy rosszul taktikázik, ha veszélyt lát Magyarország nemzetpolitikájában. Ukrajnának jelenleg európai szolidaritásra van szüksége, s ezt meg is kapja, de abban senki sem lehet érdekelt, hogy a romokon ne egy demokratikus, a nemzeti kisebbségek jogait tisztelő állam épüljön újjá. A szolidaritás ez alól nem jelenthet felmentést.”