Külügyminisztérium: 9/11 megerősítette a transzatlanti szolidaritást

2013. szeptember 11. 07:25

A Külügyminisztérium a 2001. szeptember 11-ei terrortámadások 12. évfordulója alkalmából megemlékezik mindazokról, akik életüket vesztették New Yorkban és Washingtonban, továbbá a pennsylvaniai Shanksville-ben. Az évforduló alkalmával Magyarország megerősíti elkötelezettségét a szabadság és a demokrácia értékei mellett ‒ közölte a tárca az MTI-vel.

2013. szeptember 11. 07:25

A Külügyminisztérium közleményében az áll, hogy tiszteletüket fejezik ki az áldozatok iránt és szolidaritásukat mindazokkal, akik elvesztették szeretteiket „a rettenetes támadásban”. A megemlékezéssel összhangban „megerősítjük elkötelezettségünket a szabadság és a demokrácia értékei iránt, amelyeket a terroristák hiábavalóan próbáltak megsemmisíteni” ‒ írták. Kiemelték: a terrortámadások ‒ „az elkövetők gyáva szándékával ellentétben” ‒ megerősítették a transzatlanti szolidaritást, valamint a terrorizmussal szembeni globális küzdelem melletti eltökéltséget.

A tárcánál hangsúlyozták: a terrorizmus és a támadások mögött álló „tévelygő ideológiák továbbra is veszélyt jelentenek a közösségünkre”. Ennek megfelelően „vállvetve küzdünk transzatlanti szövetségeseinkkel” a világméretű terrorista hálózatokkal szemben. A szövetségesek és partnerek közötti biztonsági együttműködés, valamint a megfelelő eszközök alkalmazása döntő fontosságú a terrorizmussal szembeni közös erőfeszítésekben ‒ mutattak rá.

A közleményben arra is kitértek, hogy ebben a szellemben emlékeznek meg az Egyesült Államok bengázi konzulátusát 2012. szeptember 11-én ért tragédia évfordulójáról is. A támadásban négy amerikai állampolgár, köztük Chris Stevens nagykövet vesztette életét. Az észak-afrikai és közel-keleti térségben az elmúlt időszakban tapasztalható viharos események figyelmeztetésül szolgálnak a transzatlanti közösség minden tagjának ‒ jegyezték meg. Úgy látják, nagyon fontosak a közös értékek előmozdítására tett erőfeszítések a térségben és azon túl, folytatni kell a küzdelmet a terrorista hálózatokkal szemben.

2001. szeptember 11-én történetének legsúlyosabb terrortámadása érte az Egyesült Államokat: New Yorkban két eltérített utasszállító repülőgép csapódott a Világkereskedelmi Központ ikertornyaiba, amelyek egy órával később leomlottak. Egy harmadik eltérített gép Washingtonban az amerikai védelmi minisztériumra zuhant, egy negyedik pedig Pittsburgh közelében zuhant le. A merényletek csaknem 3000 halálos áldozatot követeltek.

Összesen 26 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
czsolt5
2013. szeptember 11. 15:36
Megint a vesztes oldalon fogunk állni, ha kitör egy új világháború. Onnan lehet tudni, hogy ki nyer, hogy mi a másik oldalon vagyunk és a háború végén leköpnek és megaláznak bennünket. Legyenek észnél vezetőink és soha többet ilyenbe ne fussunk bele.
Zokni
2013. szeptember 11. 09:57
Ez érdekes. Végül is viszonylag csekélynek mondható az itt összegyűlt elmebetegek száma (10?) De nincs bennük együttérzés az áldozatok iránt. Ahogy a tisztességes, becsületes emberekhez illene. Akik a viselkedés polgári szabályait követik. Akik amikor ócska kis kombinációikon nyáladzanak legalább nem névtelenül teszik, legalább szembe is néznek azokkal, akiknek a kigúnyolt hozzátartózóit gyászolják. Mondjuk nemigen találkoznak velük, mert a diliház felé azok nem járnak.
C.Dömötör
2013. szeptember 11. 08:20
A rettenetes ebben a csalásban, hogy ezáltal a többi titkosszolgálatnak is "példát" mutattak.. Akik persze ismerték az igazságot, de azt mondták jó, akkor mi is igy csináljuk. És jött Madrid, Moszkva, és London. 2001 szeptember 11 egy választóvonal, attól kezdve minden megváltozott.
kanhanim
2013. szeptember 11. 08:12
Na, megyen már a hülyeség...
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!