„Sokan beszéltek nekem a maradásról” – nyilatkozott a konzervatív gazdasági lapnak az amerikai diplomácia vezetője, de konkrétumokba nem bocsátkozott. A kérdésre, hogy a most zajló események miatt nem fog-e későbbre csúszni távozásának időpontja, Clinton azt felelte, hogy ez „valószínűtlen”, de most első ízben hagyta nyitva az esetleges, rövid időre szóló maradás lehetőségét. A lap szerint Clinton azzal, hogy alig néhány nappal az elnökválasztás előtt a maradásra utalt, a stabilitás látszatát kívánhatta kölcsönözni Barack Obama elnöknek, aki utolsó kampánybeszédeit mondja. A nyilatkozat kedvező hatással lehet a női szavazókra is, akiknek megnyeréséért elkeseredett harc folyik a két jelölt között.
Az Egyesült Államok bengázi konzulátusa ellen elkövetett terrortámadást megelőzően a közvélemény-kutatások szerint az amerikaiaknak csaknem a 70 százaléka vélekedett kedvezően Clinton tevékenységéről. (A Gallup adatai szerint távozó first ladyként a népszerűségi mutatója csak 43 százalék volt.)
A 64 éves Hillary Clinton a várakozások szerint a 2016-os választásokon a Demokrata Párt elnökjelöltje lehet. Az amerikai külügyminiszter azonban ezt a lehetőséget kizárta. Mint a The Wall Street Journalnak nyilatkozta, a jelenlegi hivatalából való távozása után számot kíván vetni az élete hátralevő részével.