Az idei G8 fő témája az euró jövője lesz

2012. május 19. 10:22

Az eurózóna jövője áll a középpontban a világ hét legfejlettebb gazdaságú országából és Oroszországból álló G8 csoport, valamint az Európai Unió vezetőinek csúcstalálkozóján, amelyet péntek este nyitott meg Barack Obama amerikai elnök. Az ezt megelőző sajtótájékoztatón vezető uniós politikusok kijelentették: elvárják, hogy Görögország teljesítse vállalt kötelezettségeit.

2012. május 19. 10:22

A megbeszélés-sorozat a G8-országok (az Egyesült Államok, Kanada, Nagy-Britannia, Franciaország, Németország, Olaszország, Japán és Oroszország), valamint az EU vezetőinek munkavacsorájával kezdődött a Camp David-i elnöki pihenőhely főépületében, a Laurel Lodge-ban.

 
A találkozón a fő figyelem elsősorban a fejlett világ, ezen belül Európa problémáira, így a görög válságra és az euróövezet jövőjére irányul.
 
„Azt szeretnénk, ha Görögország az eurózónában maradna: Görögország családunk tagja és a tervünk része” - mondta José Manuel Barroso, az Európai Bizottság elnöke a csúcstalálkozót megelőzően Camp Davidben megrendezett sajtótájékoztatón. „Arra számítunk, hogy Görögország tiszteletben tartja kötelezettségeit a pénzügyi hitel feltételeinek teljesítése terén” - hangsúlyozta a politikus.
 
„Felszólítjuk a görög népet, hogy teljesítse vállalt kötelezettségeit, Mi pedig minden tőlünk telhetőt megteszünk az euróóövezet stabilitása érdekében” - jelentette ki ugyanezen a sajtóértekezleten Herman Van Rompuy, az Európai Tanács elnöke, viszont nem volt hajlandó találgatásokba bocsátkozni az eurózóbából való esetleges görög kilépéssel kapcsolatos forgatókönyvekkel kapcsolatban.

Összesen 14 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
nemeth gyorgy
2012. május 19. 13:59
Görögországban kezdik felfedezni, hogy nemcsak az egyén megy tönkre, ha többet költ, mint amennyije van, hanem az ország is! Menetrendszerűen most csődnek kellene következnie, de a gazdaságban semmi sem történik menetrendszerűen. A „merkel-i” terv, gazdasági növekedés serkentése megszorításokkal, eddig nem jött be. De Németországban 2013-ban választások lesznek, így a Merkel kormány vékony jégen táncol, a további pénzügyi mentőcsomagok megalkotásában. Valószínű, a görögökkel „újra” megértetik, hogy sem rövid, sem hosszú távon nincs más alternatíva, mint a megszorítások. Ha ez nem történik meg, lehet, hogy Görögország eléri azt a küszöböt, amelyen túl a szakadék, a semmi következik. És ezután, a görögöknek már csak a világ hulladékai jutnak, melyeket számukra, még esetleg odalök az élet.
bmucsai
2012. május 19. 13:11
Azt nem értem az EKB miért nem vezet be "kamatgátat". A görögök és mi is szépen törlesztenénk 1%-on, a kamat felárat az EKB fizetné. Sokkal kevesebbe kerülne és értelme is lenne.. Nem kellet volna ennyi pénzt a görögökbe feccelni, a probléma ki se alakult volna. Az EKB-nak értelme is lenne a Simor fizetésének védelmén kívül.
L066H
2012. május 19. 12:20
"Görögország családunk tagja és a tervünk része” - mondta José Manuel Barroso" Hoppá, hoppá! Csak nem a Világkormány terv része? El tetszett szólni magát? :)
thymian
2012. május 19. 11:21
Akkor most mégse készítik elő a drachma nyomását, mert mintha arról csiripeltek volna a verebek.
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!