„Jelenleg nincsenek incidensek, és Líbia teljesen békés. Nincs semmi szokatlan, nincsenek zavargások” - közölte egy szerb televíziónak Moamer Kadhafi líbiai vezető. Kadhafi ismét az al-Kaidát hibáztatta az emberéletek kioltásáért, a terrorista bandák kezére került városok lakói pedig szerinte a hatóságok segítségét kérik a fegyveresek ellen. A líbiai vezető elítélte az ENSZ Líbia ellen szankciókat bevezető Biztonsági Tanácsát, amely szerinte médiajelentések alapján hozott a józan észnek ellentmondó határozatot.
„Franciaország azt kérte az Európai Tanácstól, üljön össze annak érdekében, hogy Európa közös stratégiát alakítson ki a líbiai válsággal kapcsolatosan, amelynek következményei nagyon súlyosak lehetnek az egész régió stabilitására nézve” - közölte vasárnap Nicolas Sarkozy francia elnök. Sarkozy történelminek nevezte az arab világban zajló átalakulást, amelytől szerinte országának nem szabad félnie. „Nekünk csak egy célunk lehet: támogatni és segíteni azokat a népeket, amelyek a szabadságot választották” - közölte az elnök.
Civilbe öltözött fegyveres önkéntesek járőröznek az ellenzék kezén lévő líbiai városokban - közölte az MTI tudósító stábja. „Ne gondolják, hogy a szegénység vagy a pénz hiánya vezetett az elmúlt napok eseményeihez! Kadhafi és klánja vesztét a nép elnyomása okozta” - fogalmazott egy tobruki üzletember, aki néhány napja részt vesz a város irányításában.
A brit királyi légierő eközben külföldiek újabb csoportját menekítette ki az országból: vasárnap, ahogy szombaton is, összesen 150 polgári személyt vittek Máltára. A brit kormány közölte, zárolta Kadhafi és családtagjai, valamint a velük közvetlen kapcsolatban állő tisztviselők nagy-britanniai vagyonát, amely akár több tízmilliárd dollárra is rúghat.
Vasárnap 24 magyar érkezett Líbiából Magyarországra: a Malév gépe nem sokkal este 8 után szállt le 10 ország 96 lakosával. A hazatérőket Martonyi János külügyminiszter és Hende Csaba honvédelmi miniszter fogadta.